Makinen zadowolony z postępu młodych kierowców

Makinen zadowolony z postępu młodych kierowców

Podaj dalej

Szef rajdowego zespołu Toyoty, Tommi Makinen, wypowiedział się na temat rozwoju poczynionego przez dwójkę młodych kierowców objętych programem japońskiego producenta.

90272aa059c353a47399de977c372cc2

Zawodnicy, których wspiera Toyota to 23-letni Takamoto Katsuta i rok od niego młodszy Hiroki Arai. Ścieżka kariery, jaką do tej pory przeszła dwójka kierowców jest bardzo podobna. Swoje pierwsze kroki młodzi zawodnicy stawiali w lokalnych czempionatach w Japonii, ostatecznie w połowie minionego sezonu przenosząc się na stałe do Europy.

W barwach zespołu Tommi Makinen Racing biorą oni udział w pełnym cyklu mistrzostw Finlandii, a także niektórych rundach mistrzostw Europy. Zarówno Katsuta, jak i Arai znaleźli się na liście zgłoszeń do zbliżającej się rundy mistrzostw świata w Finlandii.

Do tej pory ich wyniki nie były zachwycające, to jednak nie zniechęca Makinena, który jest zadowolony z postępu, jaki poczynili. – Zarówno Katsuta, jak i Arai, wykonali znaczący progress – mówił. – Wciąż potrzebują większego doświadczenia, jednak po 10 miesiącach nauki i obserwacji, jestem pewien, że mają potencjał aby stać się świetnymi kierowcami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News