m225 - czyli Fordem Fiesta ST do setki w mniej niż 6 sekund

m225 - czyli Fordem Fiesta ST do setki w mniej niż 6 sekund

Podaj dalej

Brytyjski tuner lubi poprawiać to, co tak naprawdę już jest dobre. Teraz na warsztat wziął najnowszą odmianę Fiesty ST. Mountune podkręciło moc z 3-cylindrowego silnika małego hot-hatcha i poszperało w elektronice.

Są fani marki spod znaku błękitingo owalu, którzy ciągle chcą więcej. Między innymi dla nich firma Mountune potrafi przygotować specjalne pakiety tuningowe, bez szkody dla samochodu. m225 Fiesta ST to kolejny przykład, że kosmetyczne zmiany, mogą sprawić więcej frajdy.

Z nominalnej mocy 200 KM, oferowanej przez Forda Fiestę ST w katalogu producenta, inżynierom z Wielkiej Brytanii udało się wykrzesać dodatkowe 25 KM. Pod prawym butem zatem jest ich 225, a do tego, tuner opracował również specjalną aplikację mTune SmartFlash.

Dzięki niej można jednym kliknięciem w smartfonie przywrócić podstawowe parametry jednostki napędowej albo również skorzystać z funkcji „Track”, która spowoduje, że mały model Forda z miejsca do 100 km/h przyspiesza w 5,9 s., zamiast 6,5 s., które otrzymuje się w przypadku standardowej wersji.

Jeszcze lepsze rezultaty m225 osiąga w przedziale prędkości od 50-100 km/h. Jest szybsza od serii o sekundę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News