M-Sport stawia na młodych

M-Sport stawia na młodych

Podaj dalej

Od obwieszczenia sukcesu pozyskania Rajdowego Mistrza Świata Sebastiena Ogiera przez zespół M-Sportu minęła zaledwie doba, a już mamy kolejne dobre wiadomości z brytyjskiego teamu. Planuje on bowiem ruszyć z nową serią Junior World Rally Championship Fiesta R2, organizowaną razem z DMACK Fiesta trophy w ramach JWRC.

fot. WRC.com
fot. WRC.com

Zespół ma już za sobą trzyletnie doświadczenie w organizowaniu JWRC, zanim przejął tę rolę Citroen w swoich DS3 R3 przez ostatnie trzy sezony. Przyszły jednak lepsze czasy dla M-Sportu i FIA nagrodziła ich kontraktem na organizację tych zawodów. Szef i ikona teamu- Malcolm Wilson, nie ukrywa swojego zadowolenia:

„Połączymy dwie serie w jedną, zatem kierowcy juniorzy, będą mniej więcej tym, czym wcześniej DMACK. To cudowna wiadomość dla nas bo uwielbiamy wspierać młodych kierowców, oferując im przy tym możliwość rozwoju w profesjonalny sposób. To jest klucz do sukcesu na przyszłość.”

fot. piwnica.wtf
fot. piwnica.wtf

Nie znamy jeszcze szczegółów specyfikacji, ale Wilson dodaje:

„ Nie przewidujemy tworzenia wielkich zmian. Chcemy, by był to jak najbardziej efektywny skok do WRC, a całość przypominała pełnoprawne zawody na poważnie. Dlatego kierowca, który wygra serię wyścigów, trafi do naszego zespołu.”

Ta deklaracja podwyższa stawkę zawodów, a tytuł mistrza stanie się zapewne świętym Graalem wśród młodych talentów.  Sezon JWRC rozpocznie się w Maju w Portugalii.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News