Lukas tylko 0,005 sekundy za Ammermullerem

Lukas tylko 0,005 sekundy za Ammermullerem

Podaj dalej

Michael Ammermuller uzyskał najlepszy czas w dzisiejszym treningu przed pierwszą rundą Porsche Mobil 1 Supercup na torze w Barcelonie, jednak o Robert Lukas z zespołu Olimp Racing okazał się o zaledwie 0,005 sekundy wolniejszy, zapewniając sobie drugą lokatę przed sobotnimi kwalifikacjami.

Trzeci stopień podczas przejazdów treningowych uzyskał Dylan Pereira znany polskiej publiczności ze startów w Volkwagen Golf Cup, jednak jego strata wyniosła już 0,333 sekundy do Ammermullera.

Pechowo zakończyła dzisiejsze treningi pozostała dwójka polskich reprezentantów. Najmłodszy w historii debiutant Piotr Parys Junior miał problemy z samochodem, w wyniku których ukończył dzisiejszą sesję na dość odległym 18. miejscu.

– Pierwszy trening Porsche Mobil 1 Supercup kończę na 18. pozycji – niestety nie wszystko ułożyło się po mojej myśli, a drobne kłopoty techniczne nie pozwoliły na wykonanie naszego planu w 100%. Wracamy jutro, wracamy silniejsi i wracamy z głową podniesioną do góry! Dzięki za wasz doping – napisał na swoim koncie społecznościowym 17-latek.

Trzeci z Polaków, Igor Waliłko, wyprzedził Parysa o 0,129 sekundy i finiszował w dzisieszej sesji jedno oczko wyżej od lublinianina.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News