Lucas di Grassi zwycięża kolejną rundę Audi Sport TT Cup

Lucas di Grassi zwycięża kolejną rundę Audi Sport TT Cup

Podaj dalej


Start, Audi TT cup #27, Dennis Marschall, Audi TT cup #4, Joonas Lappalainen, Audi TT cup #31, Sheldon van der Linde
Start, Audi TT cup #27, Dennis Marschall, Audi TT cup #4, Joonas Lappalainen, Audi TT cup #31, Sheldon van der Linde

– Kierowca na co dzień jeżdżący w serii WEC, na torze Norisring wygrywa w klasyfikacji gości
– Fin, Joonas Lappalainen, świętuje zwycięstwo, a Dennis Marschall obejmuje prowadzenie w klasyfikacji łącznej
– Gosia Rdest umacnia swą pozycję w TOP 10

Za nami kolejny, udany weekend pucharowej serii Audi Sport TT Cup. W rundzie kwalifikacyjnej tryumfowali Niemiec, Dennis Marschall i Joonas Lappalainen z Finlandii. Fabryczny kierowca Audi, Lucas di Grassi, zwyciężył w niedzielnym wyścigu i zapewnił sobie pierwsze po obu rundach miejsce wśród kierowców występujących gościnnie.

Młodzi i utalentowani kierowcy, na wymagającej, miejskiej trasie pokazali ogromną klasę. Podczas drugiego, niedzielnego wyścigu, o zwycięstwo, aż do samego końca, walczyło mężnie aż czterech kierowców. W końcu, wykorzystując swoje ogromne doświadczenie, na prowadzenie dosłownie „wyskoczył” Lucas di Grassi. Ponieważ jednak Brazylijczyk kwalifikowany był w stawce gości, zwycięstwo w głównej stawce mógł świętować Fin, Joonas Lappalainen, który przekroczył linię mety jako drugi. Taki finał, to dla Joonasa żadna nowość. Przypomnieć należy, że w sezonie 2015 pucharu Audi Sport TT Cup, podczas rundy na torze Hockenheim, ten wówczas 18-latek dwukrotnie mijał linię mety jako drugi, za występującymi tam gościnnie René Rastem i Marco Bonanomim, a mimo to triumfował w obu wyścigach.

Audi TT cup #99, Lucas di Grassi, Audi TT cup #27, Dennis Marschall
Audi TT cup #99, Lucas di Grassi, Audi TT cup #27, Dennis Marschall

W pierwszym wyścigu weekendu, w sobotę, wygrał startujący z pole position Dennis Marschall. Młody Niemiec, nawet przy wysokiej temperaturze sięgającej 30 stopni Celsjusza zachował zimną głowę i pewnie dojechał do mety na miejscu pierwszym. Jedyna startująca w serii Polka, ale też jedyna w stawce kobieta, Gosia Rdest, może mówić o bardzo zmiennym szczęściu kierowcy wyścigowego. W sobotę niestety nie została sklasyfikowana, ale już w niedzielę postawiła wszystko na jedną kartę i w pięknym stylu minęła biało-czarną, kratkowaną flagę na piątej pozycji. W ten sposób zapewniła sobie dobre, dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, mając teraz na koncie 56 punktów.

„To był wspaniały weekend” – mówi kierownik projektu, Philipp Mondelaers. „Nie tylko mogliśmy zobaczyć sport motorowy na najwyższym poziomie, ale mieliśmy też przyjemność gościć dwóch wspaniałych sportowców – Lucasa di Grassi i trenera Bundesligi, Michaela Henke.”

Również Chris Reinke, kierownik Audi Sport customer racing, pozytywnie podsumowuje ostatni weekend na torze: „wyniki młodych kierowców serii Audi Sport TT Cup były wyśmienitym ukoronowaniem sukcesu Audi w serii DTM.” Po trzech z siedmiu weekendów zmagań w Audi Sport TT Cup, w tabeli klasyfikacji łącznej prowadzi Dennis Marschall. Kierowca, który w zeszłym roku był trzeci, zgromadził 124 punkty i ma pięć punktów przewagi nad Lappalainenem. Dotychczasowy lider, Sheldon van der Linde, po awarii podczas drugiego wyścigu na torze Norisring ma 106 punktów i spadł na miejsce trzecie.

Atmosphere
Atmosphere

Czwarta kolejka zmagań w ramach Audi Sport TT Cup po raz pierwszy rozegrana będzie w Holandii – na Circuit Park Zandvoort. Sportowy weekend w kraju tulipanów zaplanowano na dni od 15 do 17 lipca.

Cały czas trwa nabór młodych talentów na kolejny sezon Audi Sport TT Cup. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest online na stronie: www.audi-motorsport.com/de/de/tt-cup.html

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News