Lubuska grupa SPEED pręży muskuły na nagraniu i chwali się skutecznością. Ukarali ponad 3 tys. kierowców

Lubuska grupa SPEED pręży muskuły na nagraniu i chwali się skutecznością. Ukarali ponad 3 tys. kierowców

bmw

Podaj dalej

Lubuska grupa SPEED chwali się swoimi osiągnięciami po zaledwie kilku miesiącach działań na drogach. Policjanci ponadto opublikowali filmik, na którym pokazują, jak szlifują swoje umiejętności za kierownicą.

Grupa SPEED powstała, by wychwytywać najbardziej agresywne zachowania na drodze. Grupa specjalistów ruchu drogowego wspomaga swoich kolegów we wszystkich jednostkach województwa. Są kierowani w miejsca najbardziej niebezpieczne, gdzie dochodzi do łamania przepisów prawa.

Już kilka miesięcy działania tych funkcjonariuszy pokazuje, że powołanie takiej grupy było dobrym pomysłem. Funkcjonariusze wielokrotnie zatrzymywali kierowców za niebezpieczne wyprzedzanie, czy ponad dwukrotne przekraczanie dozwolonej prędkości. Ale to tylko część ich pracy. Ta najbardziej niebezpieczna i wymagająca to pościgi za drogowymi szaleńcami.

Lubuscy policjanci ćwiczą swoje umiejętności prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych. Wszystko po to, by podczas realnych działań bezpiecznie reagować. Uciekający kierowca nie kalkuluje. Policjanci muszą zachować zimną krew. Dlatego istotne jest przygotowanie do takich działań. Funkcjonariusze ruchu drogowego lubuskiej komendy szkolą policjantów z całego garnizonu. Mundurowi podnoszą swoje umiejętności, by na drogach pracować w sposób profesjonalny.

Policjanci grupy SPEED ukarali już ponad 3 tys. kierowców, którzy boleśnie przekonali się o ich skuteczności. Spotkanie z policjantami kończyło się zazwyczaj najwyższym mandatem lub wnioskiem do sądu. Na stronie policji czytamy, że w swoich działaniach na rzecz bezpieczeństwa funkcjonariusze są zdeterminowani. Ponadto wyszkoleni i gotowi do działań.

Uwaga kierowcy! Policja szykuje specjalną akcję jeszcze w tym tygodniu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News