LPG zaczyna drożeć. To początek końca mody na autogaz? Różnica w cenie ma topnieć względem benzyny

LPG zaczyna drożeć. To początek końca mody na autogaz? Różnica w cenie ma topnieć względem benzyny

lpg stacja paliw

Podaj dalej

LPG już nie tanieje, a przed nami pierwsza podwyżka od dłuższego czasu. Już słychać głosy, że to początek stałego podnoszenia cen za autogaz. I takie słowa wcale nie muszą być mrzonką, bowiem takie scenariusz wydaje się być po prostu w pełni naturalny. Raz, że rośnie zapotrzebowanie na to paliwo, a dwa w kraju jego ilość będzie się stopniowo kurczyć.

Moda na LPG zniknie

lpg autogaz paliwo
fot. freepik

W najnowszym zestawieniu średnio LPG podrożało o 3 grosze, a więc można powiedzieć, że niewiele. Tyle tylko, że może okazać się to początek czegoś większego. Kierowcy jak na razie nie odczują zmian, ale tempo wzrostu niebawem może przybrać na sile. Za miesiąc o tej porze tam, gdzie teraz płaci się 2,85 zł/l, cena może już wynosić nieco ponad 3 złote.

Oczywiście to wciąż nie będą ogromne pieniądze względem tego ile płacą kierowcy tankujący diesel czy benzynę. Kierowcy nie odczują tego nawet bardziej w swoim portfelu. Mimo to sytuacja może zacząć martwić, bo nie brakuje złych prognoz na kolejne miesiące. A te mówią, że wrócą największe koszmary dla tankujących LPG. Co za tym idzie, ceny zbliżą się do kwoty 4 złote.

Problemy z LPG mogą zacząć się tak naprawdę od nowego roku. Bo koniec tego roku to termin ”kryzysowy”, później kurek z Rosji ma być zakręcony. Autogaz już nigdy nie będzie tak tani, bowiem cena zakupu, transportu zawsze już będzie wyższa. Kierowcy muszą być przygotowani na to, że ”normalna” cena tego paliwa, będzie znacznie większa niż jest obecnie. A po zakończeniu tarczy antyinflacyjnej, dopiero cena może mocno zdziwić.

fot. freepik

Samochody z instalacją gazową stracą na wartości

W przyszłym roku moda na auta z instalacją gazową może prysnąć jak bańka mydlana. Popyt na tego typu pojazdy spadnie z racji tego, że cena za LPG ma być zbliżona do ceny za benzynę. Tym samym wiele osób będzie wybierało samochody napędzane przez 95-tkę, aby ograniczyć sobie ”problemów” związanych z częstszym serwisowaniem autogazu.

fot. dacia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News