Los Angeles miała miejsce premiera BMW Vision iNEXT

Los Angeles miała miejsce premiera BMW Vision iNEXT

Los Angeles miała miejsce premiera BMW Vision iNEXT

Podaj dalej

Podczas targów Los Angeles Auto Show odbyła się światowa premiera całkowicie elektrycznego modelu BMW Vision iNEXT. Wcześniej pojazd był prezentowany podczas pokazów przeznaczonych dla mediów.

Technologie i stylistyka zastosowane w Vision iNEXT będą w przyszłości wdrażane w markach Grupy BMW. Jak informuje bawarski producent, po raz pierwszy w jednym samochodzie połączono takie systemy jak autonomiczna jazda, komunikacja sieciowa, elektryfikacja i usługi (ACES).

Model został wyposażony w 24-calowe, wydajne aerodynamicznie koła oraz kamery, które przejęły zadanie lusterek zewnętrznych. Podświetlane, dotykowe elementy graficzne zastąpiły natomiast konwencjonalne klamki. BMW Vision otrzymało dwoje drzwi otwieranych w przeciwne strony bez rozdzielającego je słupka B.

Oprócz kierownicy i wyświetlaczy w przestrzeni kierowcy nie umieszczono żadnych innych ekranów ani elementów sterujących. Funkcje pojazdu można obsługiwać przy użyciu powierzchni wykonanych z materiałów takich jak drewno lub tkanina, np. tapicerka żakardowa.

Kierowca może samodzielnie prowadzić samochód (tryb „Boost”) lub korzystać z jazdy autonomicznej (tryb „Ease”). W trybie „Boost” elektryczny układ napędowy zapewnia dynamikę i wysokie osiągi, z kolei tryb „Ease” zaprojektowano pod kątem stworzenia dla kierowcy i pasażerów przestrzeni sprzyjającej komfortowi podróży.

Parametry techniczne prototypu nie zostały ujawnione. Według planów, pierwsze modele seryjne BMW iNEXT zjadą z linii montażowej w zakładach Dingolfing w roku 2021 r.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News