Walka na Rajdzie Chorwacji ruszyła. Testowy za nami [WIDEO]

Walka na Rajdzie Chorwacji ruszyła. Testowy za nami [WIDEO]

Podaj dalej

Rozpoczęły się zmagania z trasami Rajdu Chorwacji. Zanim jednak załogi powalczą o jak najlepsze pozycje, miały okazję do ostatnich przygotowań podczas odcinka testowego.

Przy słonecznej pogodzie zawodnicy mogli korzystać z próby Medvedgrad o długości 4,60 km. Odcinek dla najlepszych jest dostępny do godziny 15:00, ale większość kierowców po trzech przejazdach zdecydowało się na zakończenie jazd. Wyjątkiem w stawce WRC był Gus Greensmith. Brytyjczyk dogrywa się z nowym pilotem: Chrisem Pattersonem i zaliczył cztery przejazdy próby.

Najszybszy okazał się Elfyn Evans, który w swoim ostatnim przejeździe uzyskał czas 2:45,1. Za kierowca Toyoty sklasyfikowano Thierry’ego Neuville’a (+0,7), Kallego Rovanperę (+1,3) i Otta Tanaka (+1,5).

Drugą czwórkę otworzył Sebastien Ogier (+2,5), który najlepszy swój czas uzyskał w drugiej próbie. Mistrz świata zostawił za sobą Takamoto Katsutę (+3,8), debiutującego w aucie klasy WRC: Adriena Fourmauxa (+4,1) oraz Gusa Greensmitha (+4,6). Czołową dziesiątkę uzupełnili Pierre-Louis Loubet (+4,7) oraz Craig Breen (+6,5).

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak tradycyjnie zaliczył jeden obowiązkowy przejazd, ale oszczędzał na nim opony i nie uzyskał rewelacyjnego czasu. W stawce WRC2 Teemu Suninen był lepszy od Nikołaja Griazina o 0,9 sekundy. W WRC3 Nicolas Ciamin pokonał Emila Lindholma (+1,7)

Retransmisja odcinka testowego – pierwszy przejazd

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News