Walczył jak mógł, ale rozbił Ferrari. Chwilę później powtórzył to rywal [WIDEO]

Walczył jak mógł, ale rozbił Ferrari. Chwilę później powtórzył to rywal [WIDEO]

Walczył jak mógł, ale rozbił Ferrari. Chwilę później powtórzył to rywal [WIDEO]

Podaj dalej

Charles Leclerc nie opanował swojego Ferrari i zakończył drugi trening przed GP Belgii rozbijając się na bandzie. Sesja przez kilka minut była wstrzymana czerwoną flagą. Chwilę później w tym samym miejscu wypadł Max Verstappen.

Spokojny początek jazd

Po dwudziestu minutach jazd na czele znajdował się duet Mercedesa. Tym razem obaj kierowcy korzystali z pakietu aerodynamicznego, który generuje mniejszy opór. Na prowadzeniu znajdował się jednak Valtteri Bottas. Fin był szybszy o zaledwie 0,031 sekundy. Trzeci był Max Verstappen z Red Bulla, a czwarty Pierre Gasly z AlphaTauri. Antonio Giovinazzi rozpoczął sesję od dwunastego rezultatu. Drugi kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN: Kimi Raikkonen był czternasty.

W kolejnych dwudziestu minutach na czoło tabeli wskoczył Max Verstappen. Holender był o 0,41 sekundy lepszy od Valtteriego Bottasa, za plecami którego sklasyfikowany był Lewis Hamilton. Na czwartą pozycję wskoczył Fernando alonso broniący barw Alpine. Czołową piatkę uzupełniał reprezentant AlphaTauri: Pierre Gasly. Z dwójki alfa Romeo Racing ORLEN lepszy pozostawał dwunasty w tabeli Antonio Giovinazzi. Włoch był szybszy od Kimiego Raikkonena o blisko 0,2 sekundy. Fin sklasyfikowany był na trzynastym miejscu.

Trzy błędy w kilka minut

Trzecia tercja sesji stała pod znakiem czerwonej flagi. Swoje Ferrari rozbił Charles Leclerc. Kierowcy nic się nie stało, ale mechanicy będą mieli trochę pracy przy zawieszeniu samochodu. Chwilę wcześniej na torze obracał się Esteban Ocon.

Po wznowieniu jazd kibice nie mogli nacieszyć się rywalizacją. W tym samym zakręcie, co kierowca Ferrari wypadł Max Verstappen. Na torze wywieszono kolejną czerwoną flagę i sesja nie została już wznowiona.

Czerwone flagi sprawiły, że kierowcy nie mieli okazji powalczyć o lepsze rezultaty i czołową trójkę stworzyli Max Verstappen i kierowcy Mercedesa. Duet Alfa Romeo Racing ORLEN został sklasyfikowany na trzynastej i czternastej pozycji.

GP Belgii – Trening 2 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News