Volkswagen się niecierpliwi. Co z przyszłością marki?

Volkswagen się niecierpliwi. Co z przyszłością marki?

Volkswagen inwestuje w Europcar

Podaj dalej

Volkswagen, który planuje pojawić się w stawce dostawców silników dla ekip Formuły 1, niecierpliwi się widząc działania FIA i organizatorów mistrzostw. Czy to doprowadzi do cofnięcia wcześniejszych zapowiedzi?

Volkswagen od 2026 roku

Zgodnie z zapowiedziami niemiecka marka pod logotypami Porsche i Audi miałaby pojawić się w Formule 1 od 2026 roku. Wszystko dzięki nowym przepisom, które mają zapewnić bardziej ekologiczne jednostki napędowe oraz limit budżetowy na opracowanie i produkcję silników. Auto Motor und Sport doniósł jednak, że wewnętrzne konflikty w FIA wstrzymują zielone światło dla projektu niemieckiego producenta.

Właściwie Rada Światowa powinna zatwierdzić przepisy 29 czerwca. Audi i Porsche naciskają, by zielone światło pojawiło się przed letnią przerwą. FIA jednak obiecuje, że decyzja zapadnie w lipcu – komentował Michael Schmidt, korespondent niemieckiego wydawnictwa.

Czytaj też: Netflix kreuje kolejny dramat! Co na to F1?

Szybsza decyzja FIA miała pozwolić Porsche i Red Bullowi na ogłoszenie współpracy podczas Grand Prix Austrii. Opóźnienie oznacza również, że dalej w tajemnicy utrzymywana jest potencjalna współpraca Audi z Sauberem, który obecnie zajmuje się zespołem Alfy Romeo.

Volkswagen traci cierpliwość

Grupa Volkswagena z każdym dniem irytuje się sytuacją mocniej. Według Schmidta, tak samo jest z prezesem F1: Stefano Domenicalim, ponieważ chodzi o wejście do stawki dwóch producentów samochodów. FIA zmaga się jednak z wewnętrznym konfliktem, którego efektem była dymisja sekretarza generalnego federacji: Petera Bayera. Miał on wpaść w konflikt z stojącym na celem światowego motorsportu: Muhammedem Ben Sulayemem.

Ben Sulayem i Domenicali osobiście potwierdzili zmiany zarządom Audi i Porsche podczas oddzielnych konferencji telefonicznych przed GP Kanady – informował Schmidt.

Honda też wróci?

Plotki sugerują również, że nowe przepisy przyciągną do Formuły 1 Hondę, która w zeszłym sezonie zakończyła współpracę z Red Bullem. Japoński producent mógłby nawet nabyć zespół AlphaTauri i wystawiać fabryczną ekipę. Więcej szczegółów mamy poznać po wakacjach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News