Tym razem Red Bull kombinuje z tylnym skrzydłem? [WIDEO]

Tym razem Red Bull kombinuje z tylnym skrzydłem? [WIDEO]

Antonio Giovinazzi Alfa romeo racing ORLEN GP Kataru 2021 F1

Podaj dalej

Valtteri Bottas, a za nim Pierre Gasly, otworzyli klasyfikację drugiego treningu w weekend z Grand Prix Kataru. Kolejną kością niezgody może okazać się tylne skrzydło, tym razem Red Bulla.

Pomocne falowanie?

W drugiej sesji, która odbywała się przy sztucznym świetle zawodnicy szybko rozpoczęli prace i na torze panował spory tłok. Najszybszy w pierwszych dwudziestu minutach jazd był Valtteri Bottas. 0,280 sekundy tracił Lewis Hamilton. Za duetem Mercedesa znajdowali się kierowcy Red Bulla, w których autach mocno falował otwarty DRS. Max Verstappen tracił 0,419 sekundy, a Sergio Perez 0,656 sekundy. Ostatnim zawodnikiem, który tracił mniej niż sekundę był Yuki Tsunoda z AlphaTauri. Kimi Raikkonen rozpoczął sesję od trzynastego, a Antonio Giovinazzi od czternastego rezultatu.

Problemy w symulacji kwalifikacji

W drugiej tercji jazdy kierowcy symulowali kwalifikacyjne wyjazdy. Sporo piachu na torze sprawiało jednak, że nie każdy był w stanie opanować swój samochód i wielokrotnie zawodnicy przekraczali limity toru. Na czele tabeli z czasami pozostał Valtteri Bottas, który uzyskał czas 1:23,148. Drugi był Pierre Gasly, a trzeci Lewis Hamilton. Drugą trójkę tworzyli Max Verstappen, Lando Norris i Lance Stroll. Kimi Raikkonen sklasyfikowany był na piętnastej pozycji. Drugi z kierowców Alfy Romeo Racing ORLEN: Antonio Giovinazzi był siedemnasty.

Ostatnie dwadzieścia minut jazd stało głównie pod znakiem symulacji wyścigowych przejazdów i niewielu kierowców poprawiło swój rezultat. Na czele rezultatów znalazł się Valtteri Bottas. Drugi Pierre Gasly z AlphaTauri stracił 0,209 sekundy. Trzeci był Max Verstappen (+0,350). Za Holendrem znaleźli się Lewis Hamilton (+0,422), Lando Norris (+0,484) i Lance Stroll (+0,557). W sesji nie wziął udziału Nikita Mazepin. Rosjanin uszkodził nadwozie swojego auta w pierwszym treningu. Z dwójki Alfa Romeo Racing ORLEN lepszy był Kimi Raikkonen. Fin był piętnasty. Antonio Giovinazzi znalazł się na siedemnastej pozycji.

Co nas czeka dalej?

Sobota będzie stała pod znakiem ostatniej godziny przygotowań, która rozpocznie się o 12:00 oraz kwalifikacji. Walka o pole position została zaplanowana na 15:00. Niedzielny wyścig na dystansie 57 okrążeń wystartuje o 15:00 czasu polskiego.

GP Kataru – Trening 2 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News