Takiej pasji można tylko pozazdrościć. Hołowczyc pokazuje radość z jazdy [WIDEO]

Takiej pasji można tylko pozazdrościć. Hołowczyc pokazuje radość z jazdy [WIDEO]

7hołowczyc tyskie przejdź na ty baja portalegre rajdy cross country (8)

Podaj dalej

Krzysztof Hołowczyc z pewnością jest legendą polskich rajdów. Jego wyniki oraz osobowość sprawiły, że ma ogromne rzesze fanów. Czym jednak byłyby jego starty, gdyby nie pasja do tego, co robi?

Hołowczyc: – Nie wycofam się z motorsportu

Nie wycofam się z motorsportu i nie jest tak, że muszę do czymś zastąpić. Kocham też wodę i uwielbiam spędzać na niej czas na motorówce lub nartach wodnych. Ścigam się też skuterami wodnymi, ale to tylko dodatek do tego, co robię. Dalej wsiadam do samochodu. Teraz ruszyłem do walki o puchar Europy. Z pewnością pomogło mi w tym wiele rzeczy m.in. układy sponsorskie. W ten sposób rozpocząłem rywalizację. Okazało się, że nadal mam fantastyczną prędkość. To moja siła, którą wykorzystujemy – mówił Hołowczyc.

Cały czas nie potrafię zamienić tej pasji. Moją pasją jest adrenalina i motorsport. Najpiękniejsze jest to, że gdy słyszę, że pojawia się jakaś okazja do pojeżdżenia, jak np. co-drive, to się cieszę. To moja robota. Wiadomo, że takie jazdy to jedynie namiastka. Ścigamy się w pucharze Europy. Wygraliśmy w tym roku na Węgrzech i w Baja Poland. Rywalizowaliśmy też w Hiszpanii, gdzie niestety dopadła nas awaria techniczna. We Włoszech byłem zbyt pewny siebie i wydachowałem na prologu. Później jednak odrabialiśmy straty i pokazaliśmy, kto tu rządzi wygrywając wszystkie odcinki specjalne. Szczerze mówiąc, jeśli chodzi o pasję, nie wycofam się z motorsportu. To moja główna pasja i tak już pewnie pozostanie – dodał.

Walka o puchar Europy

Na koniec pierwszego etapu Baja Portalegre w klasyfikacji generalnej Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja są na trzecim miejscu. Niestety pozycja ta nie daje polskiej załodze pucharu Europy i jutro z pewnością trzeba będzie zaatakować lokalne załogi. Na czele po oesowym triumfie znajdują się Reis i Cardoso, którzy nad Polakami mają 38,4 sekundy zapasu. Joao Ramos i Filipe Palmeiro tracą do liderów 31,9 sekundy, co oznacza, że nad załogą Mini mają jedynie 6,5 sekundy zapasu.

hołowczyc tyskie przejdź na ty baja portalegre rajdy cross country
fot. X-Raid

Alejandro Martins i Jose Marquez tracą do liderów już ponad dwie minuty, podobnie jak sklasyfikowani na piątym miejscu Yazeed Al-Rajhi i Michael Orr.

Losy rywalizacji rozstrzygną się na dwóch sobotnich odcinkach specjalnych. Do pokonania będą próby mierzące 146,24 kilometra oraz blisko dwieście kilometrów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News