Skoda znowu zaskakuje! Polakom może się to spodobać! [WIDEO]

Skoda znowu zaskakuje! Polakom może się to spodobać! [WIDEO]

skoda-skoda-skoda-logo

Podaj dalej

Skoda, która mocno pracuje nad nową Fabią, ponownie zaskakuje. Czy zapowiedzi czeskiej marki spodobają się polskim fanom? Wszystko wskazuje na to, że nowa konstrukcja ponownie okaże się ogromnym sukcesem.

Skoda ma rajdy we krwi

Czeska marka od lat związana jest z rajdowymi trasami, a ostatnie ewolucje Fabii R5 i Rally2 okazały się niesamowitym sukcesem. Idąc za ciosem producent mocno zaangażował się w projekt nowej Fabii, która ma zadebiutować na odcinkach w przyszłym roku. Konstrukcja ma już za sobą pierwsze testy, a za kierownica zasiadali m.in. Jan Kopecky, Andreas Mikkelsen i Kris Meeke. Homologację zaplanowano na sierpień.

Całkowicie nowa Skoda Fabia Rally2 jest w fazie rozwoju i testów. Na szczęście nasi technicy mogą opierać się na wszechstronnej wiedzy i doświadczeniu pozyskanym przy Skodzie Fabii Rally2 evo. Ten model nadal odnosi sukcesy na całym świecie – mówił Michal Hrabanek, szef Skody Motorsport.

Od momentu pojawienia się Fabii w 2015 roku wywalczyła więcej tytułów niż jakikolwiek inny model w klasie R5/Rally2. Czeska konstrukcja triumfowała blisko 1400 razy i stawała na podium ponad 3300 razy. Na całym świecie sprzedano ponad 400 sztuk auta.

Była gwiazda wróci do startów?

Hrabanek nie ukrywał w rozmowie z DirtFish, że chciałby w przyszłym roku zatrudnić Krisa Meeke’a, który oficjalnie zakończył rajdową karierę. Brytyjczyk po niepowodzeniu projektu Citroena przeszedł do Toyoty, ale rozstał się z nią wraz z końcem sezonu 2019. Od tego czasu zaliczył tylko trzy imprezy. Wygrał za kierownicą Forda Escorta RS 1800 MKII belgijski Legend Boucles a Bastogne. Na trasach Goodwood Speedweek Super Special pełnił rolę kierowcy auta funkcyjnego, a w tym roku wystartował w mistrzostwach Bliskiego Wschodu w Katarze, ale nie ukończył zmagań. Teraz jednak skoncentrował się na testach nowej Fabii.

Wykonaliśmy już pewną pracę z Krisem i nadal współpracujemy. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni i z tego jak toczą się sprawy. Nie rozmawialiśmy jeszcze o przyszłym roku, ale byłoby ciekawie zobaczyć go na rajdzie w Skodzie Fabii Rally2. Na razie jednak koncentrujemy się na testach i rozwoju nowego samochodu. Nie rozmawialiśmy jeszcze o startach – mówił Hrabanek.

Jak wiecie Skoda Motorsport nie wystawia już fabrycznego zespołu, więc każdy start musiałby być związany z jednym z naszych klientów – zaznaczył.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News