Sainz znowu w bandzie. Pożar mistrza świata [WIDEO]

Sainz znowu w bandzie. Pożar mistrza świata [WIDEO]

Guanyu Zhou Alfa Romeo F1 Team ORLEN GP Miami Formula 1

Podaj dalej

Pod znakiem wielu żółtych i czerwonych flag stał drugi trening przed Grand Prix Miami. Kolejny weekend z rzędu swoich mechaników testuje również Carlos Sainz, który rozbił Ferrari.

Sainz znowu w bandzie

Po kwadransie jazd na czele znajdował się Carlos Sainz, który o 0,065 sekundy wyprzedzał Sergio Pereza. Trzecim czasem mógł pochwalić się Charles Leclerc (+0,167), a czwartym Pierre Gasly (+0,432). Na świetnym piątym miejscu sklasyfikowany był kierowca Alfa Romeo F1 Team ORLEN: Guanyu Zhou (+0,543). Na tor po kraksie w pierwszym treningu nie wyjechał Valtteri Bottas. Problemy miał też Max Verstappen, który nie zaliczył żadnego okrążenia.

Kilka minut później Carlos Sainz nie opanował swojego auta i rozbił Ferrari o bandę. To kolejny weekend, gdy Hiszpan dodaje pracy swoim mechanikom. Na torze wywieszono czerwone flagi. Sesję wznowiono w połowie jej czasu, a na czele nie doszło do żadnych zmian.

Przygody w drugiej części

Nowy tor sprawiał, że wielu kierowców popełniało kolejne błędy i na torze co jakiś czas pojawiały się żółte flagi. Kolejną czerwoną spowodował Nicholas Latifi, który zaparkował Williamsa po awarii. W aucie Maxa Verstappena pojawił się niegroźny pożar i Holender zakończył sesję tylko z jednym okrążeniem.

Najlepszy czas w szarpanej sesji ostatecznie uzyskał George Russell. Brytyjczyk jako jedyny przełamał barierę półtorej minuty. 0,106 sekundy wolniejszy był Charles Leclerc, a Sergio Perez stracił 0,212 sekundy. Za czołową trójką sklasyfikowano Lewisa Hamiltona (+0,241) oraz Fernando Alonso (+0,434). Broniący honoru Alfy Romeo F1 Team ORLEN Guanyu Zhou został sklasyfikowany na ósmym miejscu. Do najlepszego Chińczyk stracił blisko sekundę. Valtteri Bottas nie zdołał wyjechać na tor.

GP Miami – Trening 2 – Wyniki

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News