Rozbił Yarisa przy prawie 200 km/h i wyszedł z tego cało! [WIDEO]

Rozbił Yarisa przy prawie 200 km/h i wyszedł z tego cało! [WIDEO]

Toyota Yaris wypadek crash

Podaj dalej

Toyota Yaris, która w wersji GR jest marzeniem niejednego fana motoryzacji, pozwala na drogach na wiele. Gdy jednak przekroczymy granice zaczyna robić się niewesoło.

Ypres nie wybacza błędów

W miniony weekend w kalendarzu rajdowych mistrzostw świata zadebiutował Rajd Ypres. Belgijski klasyk słynący z niezwykle szybkich tras przebiegających wśród pól od lat budzi respekt. Teraz zmierzyli się z nim najlepsi zawodnicy świata. Niektórzy z nich przekonali się, że opowieści o imprezie nie są wyssane z palca.

Elfyn Evans awansował do czołowej trójki Rajdu Ypres

Jedna z szybkich partii okazała się zbyt trudna dla Takamoto Katsuty. Świetnie spisujący się w tym sezonie Japończyk nie opanował swojego auta i przy bardzo dużej prędkości wypadł z trasy. Na jego nieszczęście tuż przy trasie znajdowała się szklarnia oraz słup linii energetycznej, w które wpadł. Załodze na szczęście nic poważnego się nie stało.

To był bardzo trudny i wymagający rajd. Poziom przyczepności jest bardzo trudny do przewidzenia, zwłaszcza, gdy na drodze pojawia się brud. Szedłem krok po kroku. W piątek wiele się nauczyłem. W sobotę chciałem spróbować pojechać nieco szybciej, ale rozbiliśmy się na dziesiątym oesie. To była bardzo szybka i wąska partia blisko startu. Było kilka wybojów i gdy dobiło samochód nie mogłem skręcić. Wpadliśmy do rowu. Na tym rajdzie nie można popełnić żadnego błędu. To był wielki wypadek, ale na szczęście jesteśmy cali. Bardzo mi przykro z powodu zespołu. Szkoda, ale to część nauki i postaramy się wrócić silniejsi – mówił Katsuta.

ypres rally wrc neuville hyundaiypres rally wrc neuville hyundai

Kara za brak bezpieczeństwa

Standardy bezpieczeństwa w sportach motorowych obecnie są na niezwykle wysokim poziomie. Jeśli załodze nic się nie stało jest ona m.in. zobowiązana do potwierdzenia tego, klikając w aucie specjalny przycisk. Zawodnicy mają na to minutę od momentu zatrzymania auta. Katsuta wraz ze swoim pilotem zapomnieli o tym. Sędziowie rajdu byli nieugięci i mimo mocnej kraksy nałożyli na załogę dodatkowo dwa tysiące euro kary.

Pierwszy triumf w tym roku odniósł Thierry Neuville. Belg w domowej imprezie o ponad pół minuty pokonał zespołowego kolegę: Craiga Breena. Podium uzupełnił najlepszy z obozu Toyoty: Kalle Rovanpera. Triumfator za kierownicą Hyundaia odniósł czternaste zwycięstwo w mistrzostwach świata. W ten sposób w klasyfikacji wszech czasów zrównał się na piętnastym miejscu z Ottem Tanakiem i Walterem Rohrlem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News