Rovanpera miał zdobyć tytuł. Roztrzaskał Toyotę na drugim oesie [WIDEO]

Rovanpera miał zdobyć tytuł. Roztrzaskał Toyotę na drugim oesie [WIDEO]

Rovanpera miał zdobyć tytuł. Roztrzaskał Toyotę na drugim oesie [WIDEO]

Podaj dalej

Kalle Rovanpera, który na trasach Rajdu Ypres miał szanse na wywalczenie tytuł€ rajdowego mistrza świata, bezie musiał pcozekać ze świętowaniem. Fin rozbił dziś swoją Toyotę GR Yaris Rally1.

Rovanpera miał potencjał

Kalle Rovanpera przystępował do Rajdu Ypres jako lider klasyfikacji sezonu mistrzostw świata. Fin już na pierwszym oesie dnia pokazał, że ambitnie myśli o wywalczeniu korony już w Belgii. Na pierwszym oesie dnia uzyskał najlepszy czas. Próbę później jednak, która ruszyła z opóźnieniem Fin wypadł z trasy. Na sekcji prawy-lewy zakręt w Toyocie pojawiła się nadsterowność. Auto wypadło z trasy i uderzyło w przydrożny rów, których nie brakuje na tych odcinkach. Auto wielokrotnie koziołkowało. Załodze nic się nie stało, ale nie było mowy o dalszej jeździe.

Hyundai walczy

Po błędzie lidera mistrzostw świata na czele honoru Toyoty bronił Elfyn Evans, który walczył z kierowcami Hyundaia: Ottem Tanakiem i Thierrym Neuvillem. Ostatecznie to Belg zakończył dzień na fotelu lidera. Kierowca koreańskiej marki ma jednak jedynie 2,5 sekundy zapasu nad Ottem Tanakiem. Elfyn Evans traci 13,7 sekundy, ale czas Brytyjczyka okupuje 10-sekundowa kara.

Czytaj też: Verstappen debiutuje w WRC! To szaleństwo!

Na kolejnych miejscach znajdują się Esapekka Lappi (+37,3), Craig Breen (+56,1) i Gus Greensmith (+1:34,5). Bój o siódme miejsce toczą Oliver Soberg i Adrien Fourmaux. Kierowca Hyundaia na razie jest lepszy od zawodnika M-Sportu o 8,3 sekundy. Czołową dziesiątkę zamykają najlepsi kierowcy WRC2. Ku radości Kajetana Kajetanowicza, który obserwuję rywalizację najgroźniejszych rywali z domu, Andreasa Mikkelsena i Yohana Rossela pogodził Stephane Lefebvre. Francuz ma 15,5 sekundy zapasu nad Norwegiem i 28,6 sekundy przewagi nad rodakiem.

Co nas czeka dalej?

Sobota będzie stała pod znakiem czterech powtarzanych oesów, ale ich łączna długość wyniesie 133,22 km. Zawodnicy pojawią się na odcinkach Reninge (15,00 km), Dikkebus (14,29 km), Wijtschate (15,00 km) oraz najdłuższy oes imprezy: Hollebeke (22,32 km).

Na finał batalii zaplanowano dwa dwukrotnie przejeżdżane oesy. Na 51,34 km złożą się odcinki Watou (12,36 km) i Kemmelberg (13,31 km). Zwycięzców poznamy w niedzielę około 14:00.

Rajd Ypres – Etap 1 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News