Robert Kubica ponownie w stawce F1. Niestety wypadł z toru [WIDEO]

Robert Kubica ponownie w stawce F1. Niestety wypadł z toru [WIDEO]

Robert Kubica ponownie w stawce F1. Niestety wypadł z toru [WIDEO]

Podaj dalej

Robert Kubica nie zaliczy do udanych powrotu do stawki Formuły 1. Kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN pod koniec sesji wypadł z toru, co spowodowało wywieszenie czerwonej flagi.

Polak wyjechał na tor zaraz po rozpoczęciu jazd i sprawdzał twarde opony. Już w trzeciej minucie jazd na torze pojawiła się żółta flaga. Haasa nie opanował Nikita Mazepin, który wpadł w żwir. Charles Leclerc komentując zachowanie Rosjanina powiedział: Mazepin nigdy się nie zmieni.

Po dwudziestu minutach jazd na czele tabeli z czasami znajdował się Lewis Hamilton, który był o blisko 0,3 sekundys zybszy od Fernando Alonso. Hiszpan korzystał z miękkiej mieszanki opon. reszta stawki jeździła na twardych oponach. Trzeci był Max Verstappen, a czwarty Valtteri Bottas. Robert Kubica znajdował się na osiemnastym miejscu. Na torze nie pojawili się Sergio Perez i Yuki Tsunoda. Drugi kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN: Antonio Giovinazzi był dwunasty.

Wraz z trwaniem sesji zaczęły poprawiać się uzyskiwane rezultaty. Na dwadzieścia minut przed końcem jazd trzech kierowców złamało granicę 1:19. Czołówkę tworzyli Lewis Hamilton, Valtteri Bottas i Lando Norris. Robert Kubica po długim wyjeździe na twardych oponach znajdował się na dziewiętnastym miejscu. Antonio Giovinazzi, który wykorzystał miękkie opony był siódmy.

Błąd Kubicy

Gdy Robert Kubica założył miękkie opony na pierwszym szybkim okrążeniu poprawił swoje czasy w dwóch pierwszych sektorach. Niestety Polak nie opanował Alfy Romeo w zakręcie numer 10 i wpadł w żwirową pułapkę. Kierowca ORLEN Team spowodował wywieszenie na torze czerwonej flagi. Kubica w komunikacie radiowym przeprosił zespół za swój błąd.

Sesję wznowiono na dziewięć minut przed końcem jazd. Ostatecznie najszybszy okazał się Valtteri Bottas, który o zaledwie 0,033 sekundy pokonał Maxa Verstappena. 0,123 sekundy stracił Lewis Hamilton. Barierę 1:19 złamali także Lando Norris z McLarena i Charles Leclerc z Ferrari. Obu kierowców dzieliło 0,052 sekundy. Dwóch setnych do dołączenia do grona poniżej 1:19 zabrakło Carlosowi Sainzowi. Robert Kubica, który najlepszy czas uzyskał na twardej mieszance był dziewiętnasty. Drugi z kierowców Alfa Romeo Racing ORLEN: Antonio Giovinazzi był trzynasty.

GP Hiszpanii 2021 – Trening 1 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News