Rajd Portugalii: Polacy wrócą z tarczą!

Rajd Portugalii: Polacy wrócą z tarczą!

Rajd Portugalii: Polacy wrócą z tarczą!

Podaj dalej

Rajd Portugalii, który stanowił kolejną część odsłony pojedynku między Kajetanem Kajetanowi żem i Mikołajem Marczykiem, przyniósł polskim kibicom niesamowite emocje i każdy z „obozów” może być dumny ze swoich kierowców!

Drugie miejsca Polaków

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zakończyli batalię na drugim miejscu w stawce WRC2. Lepsi od Polaków okazali się jedynie Yohan Rossel i Valentin Sarreaud. Obie załogi na mecie dzieliła nieco ponad minuta. Podium uzupełni najlepszy w stawce juniorów Chris Ingram, którego pilotował Craig Drew.

Za czołową trójką sklasyfikowano Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Duet ORLEN Team unikał większych problemów, co było niezwykle ważne w weekend. Pozwoliło to również wywalczyć drugie miejsce w stawce juniorów, a do bezpośrednich rywali stracili nieco ponad minutę. Dla Marczyka ponadto był to pierwszy szutrowy występ w mistrzostwach świata, co dobrze zwiastuje na dalszą część sezonu.

Czytaj też: Rovanpera był bez szans! Pokazał swój kunszt!

Już pierwszy niezwykle wymagający dzień Rajdu Portugalii Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zakończyli na piątym miejscu w stawce. Na pierwszy etap organizatorzy zaplanowali dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości 124,49 km. Po sobotniej części batalii załoga ORLEN Team utrzymywała piąte miejsce. Wówczas zawodników czekało seidem odcinków specjalnych o długości 164,98 km. Po triumfie w stawce WRC2 na pierwszym oesie Marczyk był blisko wygrania próby w całej stawce! Na koniec dnia był trzeci zostawiając za swoimi plecami wszystkich kierowców w autach klasy Rally1!

W niedzielę Polak kontrolował tempo i po błędach rywali zakończył batalię na czwartym miejscu. W klasyfikacji generalnej imprezy Mikołaj Marczyk znalazł się na trzynastej pozycji, co stanowi jego najlepszy wynik w karierze.

ORLEN Team nie tylko z Marczykiem

Barw ORLEN Team w ten weekend bronił także Martin Prokop. Czech pilotowany przez Michala Ernsta za kierownicą Forda Fiesty Rally2 wywalczył siódme miejsce.

Rajd Portugalii – Wyniki WRC2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News