Rajd Monte Carlo - Suninen roztrzaskał Fiestę WRC [WIDEO]

Rajd Monte Carlo - Suninen roztrzaskał Fiestę WRC [WIDEO]

Teemu Suninen M-Sport Ford Fiesta WRC Rajd Monte Carlo

Podaj dalej

Teemu Suninen, który jako jeden z dwóch kierowców bronił barw M-Sportu na trasach Rajdu Monte Carlo rozbił swoją Fiestę WRC na pierwszym odcinku specjalnym.

Fin na międzyczasach walczył o oesowy triumf, ale na jednym z ostatnich zakrętów odcinka uderzył o skarpę, dachował i wylądował poniżej poziomu drogi po drugiej stronie. Nad odcinkiem padał deszcz, a nawierzchnia była mokra.

Na start rywalizacji organizatorzy przygotowali blisko 21-kilometrowy oes Saint-Disdier – Corps. Sebastien Ogier, Dani Sordo, Elfyn Evans i Kalle Rovanpera postawili na cztery supermiękkie opony i dwie zimówki bez kolców. Teemu Suninen, Ott Tanak, Thierry Neuville i Gus Greensmith zdecydowali się na pięć supermiękkich opon.

Oes najszybciej przejechał Ott Tanak. Estończyk był o trzy sekundy lepszy od Kallego Rovanpery. Oesowe podium uzupełnił Elfyn Evans. Czwartym czasem popisał się Sebastien Ogier (+3,6), a piąty był Thierry Neuville (+3,9).

Mówią po odcinku

Ott Tanak:Mieliśmy problem z wycieraczkami, co nie było przyjemne. Czas wygląda dobrze.

Kalle Rovanpera:Mam dość dobre wyczucie auta. To był dobry oes. Ciężko było nauczyć się nowych opon na mokrej nawierzchni. Następny odcinek jest trudniejszy. Postaram się być ostrożny i szybki.

Elfyn Evans:Było bardzo trudno. W niektórych miejscach przyczepność była w porządku, a w innych bardzo słaba.

Sebastien Ogier:Było ciężko. Na początku byłem zbyt ostrożny i miałem problemy z hamulcami. Pedał czasami wpadał w podłogę. Nie mam hamulców i muszę to sprawdzić.

Thierry Neuville:Szczerze mówiąc miałem dziwne wyczucie. Martijn wykonał dobrą pracę na swoim pierwszym odcinku w aucie WRC. Miałem dobrą próbę. Nadal jest ślisko i dość trudno.

Dani Sordo (+18,8):Miałem dość dobre wyczucie, ale czas jest zły. Nie wiem dlaczego tak jest? Może przyczepność jest większa niż myślałem, że jest.

Gus Greensmith (+43,4):W jednej chwili było wspaniale, a w innej okropnie. Muszę jechać lepiej. To było żałosne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News