Raikkonen zadebiutował w NASCAR! [WIDEO]

Kimi Raikkonen, który w zeszłym roku zawiesił swoją motorsportową karierę, nie wytrzymał długo na emeryturze i w miniony weekend powalczył w NASCAR.

Raikkonen w ślady innych kierowców F1

Fin wziął udział w rundzie amerykańskiej serii w Watkins Glen. Pierwszy raz w historii rywalizacji na starcie stanęli zawodnicy siedmiu narodowości. Obok Amerykanów i regularnie startującego Meksykanina: Daniela Suareza, pojawili się Daniił Kwiat z Rosji, Mike Rockenfeller z Niemiec, Loris Hezemans z Holandii, Kyle Tilley z Wielkiej Brytanii i największa gwiazda weekendu: Kimi Raikkonen z Finlandii.

Fin startując w miniony weekend poszedł w ślady takich kierowców jak Mario Andretti, Juan Pablo Montoya, Jacques Villeneuve i Jim Clark, którzy po startach w F1 pojawiali się w NASCAR.

Od walki do wycofania

Kimi Raikkonen, który ma w swoim CV 349 startów w Formule 1, 21 zwycięstw i tytuł mistrza świata, szybko odnalazł się na mokrym torze na początku wyścigu. Fin startując z 27 miejsca już pod koniec pierwszego okrążenia był 23, by chwilę później przesunąć się na piętnaste miejsce. Po serii pit stopów Raikkonen znalazł się na dziewiętnastej pozycji.

Były mistrz świata świetnie spisywał się na nowym komplecie opon i awansował swoim Chavroletem Camaro do czołowej dziesiątki. Fin liczył się w walce o końcowy triumf i nawet wraz z zespołem zaryzykował wcześniejszy zjazd po opony, by zaskoczyć rywali taktycznie. Niestety po powrocie na tor Fin wziął udział w kolizji. Jego auto zostało wypchnięte na bandę okalającą tor i nie było szans na dalszą jazdę.

Wyścig ostatecznie wygrał Kyle Larson, który pokonał AJ Allmendingera o 0,882 sekundy! Czołową dwójkę dzieliła mniej niż sekund po przejechaniu dziewięćdziesięciu okrążeń! Trzeci Joey Logano stracił do zwycięzcy blisko cztery sekundy. Z europejskich kierowców najlepiej spisał się Mike Rockenfeller, który został sklasyfikowany na trzydziestej pozycji. Loris Hezemans był trzydziesty trzeci, a Daniił Kwiat trzydziesty szósty. Kyle Tilley po awarii układu kierowniczego musiał wycofać się z rywalizacji.