Przygoński zaczyna nowy projekt! Będzie hit! [WIDEO]

Przygoński zaczyna nowy projekt! Będzie hit! [WIDEO]

Kuba Przygoński DMP PKN ORLEN TEAM DRIFT (2)

Podaj dalej

Kuba Przygoński, który w tym roku zamierza podbić driftingowe mistrzostwa Europy i walczy w tej samej dyscyplinie na krajowym podwórku poinformował o rozpoczęciu nowego projektu. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom kierowcy ORLEN Team.

Celem walka z najlepszymi

Zawodnik ORLEN Team może pochwalić się już pięcioma driftingowymi tytułami wywalczonymi w kraju nad Wisłą. Ponadto jest wpisany do Księgi rekordów Guinsessa jako kierowca, który wykonał kontrolowany poślizg przy największej prędkości. Polak uczynił to jadąc 217,97 km/h. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwania.

Do tej pory Kuba Przygoński zaliczał pojedyncze występy w Drift Masters European Championship i wielokrotnie walczył o podia. Nigdy nie zaliczył jednak pełnego sezonu, co odmieni się w tym roku.

Drift to ekstremalnie krótkie przejazdy, które trwają około 30 sekund. Wymagają szybkiej reakcji i precyzji, która jest kluczowa. To coś zupełnie innego niż Rajd Dakar, w którym przez kilka godzin rywalizujemy na pustyni – mówił Przygoński.

Postanowiłem zaliczyć każdą rundę Drift Masters European Championship. Start w pełnym sezonie zaprzątał mi głowę. Po raz pierwszy kalendarz nie pokrywa się z imprezami rajdowymi, więc jest perfekcyjnie. Nie mogę doczekać się każdego startu, ale przede wszystkim przed polską publicznością – dodał.

To będzie intensywny sezon, ale jestem podekscytowany nowymi wyzwaniami i możliwościami rozwoju. Drifterzy spędzają całą zimę pracując nad swoimi superdoładowanymi samochodami, które mają pod maską 700-800 koni mechanicznych. Bezpośrednia rywalizacja z pewnością bezie ekscytująca – zakończył.

Finał u siebie

Tegoroczny sezon Drift Masters European Championship rozpocznie się siódmego i ósmego maja w irlandzkim Park Mondello. W połowie czerwca stawka zawita do austriackiego PS Racing Center. Pierwszy weekend lipca będzie stał pod znakiem batalii w szwedzkim Drivecenter Arena AB.

Druga część sezonu rozpocznie się w ostatni weekend lipca na torze wyścigowym w łotewskiej Rydze. W dniach 19-20 sierpnia zawodnicy powalczą w Niemczech, a dokładniej w Ferropolis City of Iron. Finał rywalizacji zaplanowano na przełom września i października. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną w Polsce. Impreza odbędzie się w łódzkiej Moto Arenie.

Zupełnie nowa konstrukcja

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Kuba Przygoński zdradził, że rozpoczyna prace nad nowym projektem. Kierowca ORLEN Team wraz ze swoim zespołem wziął na warsztat Toyotę GR86. Co więcej otrzymał ją jako pierwszy w Europie!

Uwaga! Ruszamy z nowym projektem. Musicie mocno trzymać kciuki, ponieważ to bardzo złożony i długi, ale jednocześnie ciekawy projekt. Jak widzicie to nowa Toyota GR86. Niesamowite jest to, że otrzymaliśmy nadwozia jako pierwsi w Europie! Dysponujemy nimi zanim auto trafiło na rynek i polskie drogi! Czeka nas jednak sporo pracy – informował Przygoński.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News