Potężne kraksy przerywały kwalifikacje ELMS [WIDEO]

Potężne kraksy przerywały kwalifikacje ELMS [WIDEO]

United Autosports ELMS Spa

Podaj dalej

Pod znakiem potężnych kraks i czerwonych flag stały kwalifikacje do wyścigu European Le Mans Series w belgijskim Spa. Robert Kubica wraz z kolegami jest już o krok od wywalczenia mistrzostwa serii.

Spokojna sesja GT

Zgodnie z regulaminem każda z klas miała dwunastominutowe sesje na wywalczenie najlepszych rezultatów. Jako pierwsi na tor wyjechali kierowcy LM GTE, którzy zaliczyli spokojną sesję. Najszybszy był Richard Lietz, który za kierownicą Porsche 911 zapewnił pole position w klasie ekipie Proton Competition. 0,885 sekundy stracił Miguel Molina w Ferrari 488 zespołu Iron Lynx.

Radillon nie wybacza błędów

Po trzech i pół minutach jazd klasy LMP3 na torze wywieszono czerwoną flagę. David Hauser nie opanował Duqueine M30 w Radillon i mocno rozbił samochód. Na szczęście kierowca o własnych siłach wysiadł z auta. Uderzenie było na tyle silne, że konieczna była naprawa bariery. Jazdy wznowiono po trzydziestu minutach przerwy.

W LMP3 ostatecznie najszybsi byli kierowcy DKR Engineering, a dokładniej Laurents Horr. Ze świetnej strony spisał się Ugo de Wilde, który wywalczył zespołowi Inter Europol Competition drugie pole startowe w klasie. Team Virage został sklasyfikowany na szóstej pozycji. Nicolas Pino wywalczył dla załogi Inter Europol Competition z Mateuszem Kaprzykiem w składzie dwunastą pozycję.

Kolejne auto wypada w Radillon

W dwunastominutowej sesji dla klasy LMP2 barw zespołu WRT bronił Louis Deletraz. Szwajcar podobnie jak inni kierowcy po rozpoczęciu jazd był zmuszony do zjechania do garażu. W Radillon tym razem rozbił się Nicolas Jamin broniący barw ekipy United Autosports. Wypadek był bliźniaczo podobny do tego, który obserwowaliśmy w LMP3. Kierowca opuścił auto o własnych siłach. Konieczne było ponowne wymienienie bariery i przerwa trwała 22 minuty.

Pole position dla zespołu Cool Racing wywalczył Charles Milesi, który był o 0,132 sekundy szybszy od Phila Hansona. Milesi kilka tygodni temu wraz z ekipą WRT świętował triumf w klasie LMP2  w 24h Le Mans. Brytyjczyk w drugim aucie United Autosports obronił honor zespołu. Louis Deletraz wywalczył trzecie pole startowe. Do pierwszego zabrakło 0,378 sekundy. Obok Oreci w barwach PKN ORLEN na starcie pojawią się kierowcy IDEC Sport. Najgroźniejsi w walce o mistrzostw zawodnicy G-Drive Racing w aucie z numerem 26 wywalczyli siódme miejsce.

ELMS – Spa-Francorchamsp – Kwalifikacje

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News