Porsche 911 szybsze niż na papierze! Te liczby robią wrażenie [WIDEO]

Porsche 911 szybsze niż na papierze! Te liczby robią wrażenie [WIDEO]

Podaj dalej

Porsche potrafi zachwyć i z pewnością wie to każdy fan motoryzacji, ale uzyskanie seryjnym autem wyników lepszych niż zakłada producent może wręcz zaszokować.

Nowe Porsche 911 GT3 już na papierze robi wrażenie. Od zera do stu kilometrów na godzinę ma rozpędzać się w 3,4 sekundy. Wynik taki ma zapewnić m.in. siedmiobiegowa skrzynia Sport PDK, która ma o jeden bieg mniej niż dwusprzęgłowa skrzynia z modelu Turbo, co miało obniżyć cenę auta. Od zera do60 mil na godzinę (96 km/h) auto rozpędza się w około 3,2 sekundy.

Michelin-Pilot-Sport-Cup-2-R-680x345-c-center

Mat Watson z kanały carwow postanowił zrobić jednak własne testy Porsche i co ciekawsze jego wyniki okazały się lepsze niż te gwarantowane przez producenta. Od zera do 60 mil na godzinę rozpędził się w 2,87 sekundy! Poza wspomnianą skrzynią biegów wynik ten uzyskał korzystać z opon Michelin Pilot Sport Cup 2R. O 4-litrowym silniku umieszczonym nad tylną osią chyba nie trzeba wspominać.

Co więcej dane telemetryczne pokazały, że w próbie na 1/4 mili uzyskano czas 10,85 sekundy, a prędkość maksymalna wyniosła 204 km/h! Dla porównania Chevrolet Corvette Singary uzyskał czas 11,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna była równa 196 km/h. Cały test możecie obejrzeć poniżej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News