PILNE! Świetne kwalifikacje 24h Le Mans ekipy Kubicy!

PILNE! Świetne kwalifikacje 24h Le Mans ekipy Kubicy!

Robert Kubica 24h Le Mans ORLEN Team WRT

Podaj dalej

Zespół WRT, którego barw w tym tygodniu broni Robert Kubica zaliczył świetne kwalifikacje do 24h Le Mans i pewnie awansował do sesji hyperpole.

Po dziewięciu minutach jazd z toru wypadło auto LMP2 zespołu IDEC, jednych z faworytów do końcowego zwycięstwa. Na całym torze wywieszono żółte flagi. Na czele znajdowały się dwie Toyoty, za którymi sklasyfikowano ekipę Alpine. W LMP2 Louis Deletraz zajmował piąte miejsce w stawce LMP2. Szybkie jazdy wznowiono na 45 minut przed zakończeniem sesji.

W 25 minucie sesji w pierwszym sektorze wypadło jedno z aut klasy GT i wywieszono żółte flagi. Kierowcy byli zmuszeni do zwolnienia w drugiej strefie toru. Na czele nadal znajdowały się dwie Toyoty. Siódemka była lepsza od ósemki. Trzecie miejsce utrzymywał zespół Alpine. Za trzema hiperautami znajdowała się Oreca w barwach PKN ORLEN. Louis Deletraz zszedł do poziomu 3:29,441 i miał 0,082 sekundy zapasu nad ekipą G-Drive Racing. Szwajcar miał szansę na jeszcze lepszy rezultat, ale pod koniec okrążenia utknął za rywalami. W połowie sesji na torze widniały już tylko zielone flagi.

Półmetek za nami

Kwadrans przed końcem sesji Toyoty rozdzielała Alpine’a. Drugą trójkę tworzył najlepsze ekipy LMP2. Zespół JOTA znalazł się przed ekipą WRT i G-Drive Racing.

W ostatnich minutach jazd nie doszło do zmian w czołowej trójce. Toyota z numerem siedem była szybsza o 0,816 sekundy od Alpiny. Druga Toyota straciła do zespołowych kolegów 1,392 sekundy. Za czołową trójką sklasyfikowano ekipę Glickenhaus (+2,117).

W walce w klasie LMP2 najlepsi okazali się ostatecznie kierowcy JOTY. Oreca była o ponad 0,4 sekundy szybsza od Aurusa zespołu G-Drive Racing. Ekipa WRT startująca w barwach PKN ORLEN znalazła się na trzeciej pozycji, które dało awans do sesji hyperpole. Louis Deletraz stracił do triumfatora klasy ponad 0,6 sekundy. Polski Inter Europol Competition znalazł się na osiemnastym miejscu w LMP2.

W LMGTE Pro najlepsi byli zawodnicy AF Corse, a w LMGTE Am kierowcy Dempsey – Proton Racing.

Co jeszcze przed nami?

Dziś kierowcy będą mieli również okazję sprawdzić się w nocnych warunkach. Na 22:00 zaplanowano dwugodzinną sesję treningową.

Czwartek będzie stał pod znakiem trzeciego, trzygodzinnego treningu, który rozpocznie się o 14:00. O 21:00 wystartuje walka o hiperpole, a o 22:00 ostatni, dwugodzinny trening. Wyścig rozpocznie się w sobotę o 16:00. Przed nim kierowcy będą mieli 15 minut na ostatnie poprawki podczas sesji rozgrzewkowej, którą zaplanowano na 11:30.

24h Le Mans – Kwalifikacje – Wyniki

Przeczytaj również