PILNE! Robert Kubica zmienia zespół? Plotki o tym mówiły!

PILNE! Robert Kubica zmienia zespół? Plotki o tym mówiły!

Robert Kubica Lance Stroll F1 Formuła 1

Podaj dalej

Zespół Aston Martin w Formule 1 oficjalnie podał skład na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Czy potwierdziły się plotki łączące ekipę z Robertem Kubicą? Czy Polak zastąpi Sebastiana Vettela?

W ostatnich dniach, po dobrych występach Roberta Kubicy w GP Holandii i Włoch, pojawiły się doniesienia, że może on dołączyć do zespołu Lawrence’a Strolla. Kierowca ORLEN Team miałby zastąpić Sebastiana Vettela, który nie spełniał swojego zadania w ekipie. Dziś jednak znamy już oficjalne odpowiedzi.

Aston Martin stawia na doświadczenie

Zespół w wydanym dziś komunikacie poinformował, że w przyszłym roku barw ekipy będą bronić Lance Stroll i Sebastian Vettel. Oznacza to, że zostanie utrzymany skład. W informacji możemy przeczytać m.in.: Zarówno Lance, jak i Sebastian stali się integralną częścią zespołu.

W przyszłym sezonie rozpocznę swój szósty rok w Formule 1. Będę jeździł u boku mojego kolegi z zespołu: Sebastiana Vettela. Razem rozpoczęliśmy kampanię Aston Martina i nie mogę doczekać się dalszej podróży. W tym roku nie osiągnęliśmy tego, co chcieliśmy, ale to tylko nasiliło nasz głód i dążenie do sukcesu. Dzięki prestiżowi i wsparciu Aston Martina oraz wspaniałym partnerom i sponsorom jesteśmy dobrze przygotowani do poprawy naszych rezultatów w 2022 roku – komentował Lance Stroll.

Naprawdę nie mogę się doczekać ścigania nową generacją aut F1. Ich wygląd jest zupełnie inny, a nowe przepisy techniczne powinny dać nam samochody, które mogę się lepiej ścigać. Bardziej emocjonujące wyścigi będą świetne zarówno dla kierowców, jak i kibiców. Zmiany są tak duże, że każdy zespół będzie zaczynał od nowa. To świetna okazja dla Aston Martina. Wierzę w siłę naszego nowego, rozwijającego się zespołu. Nie mogę doczekać się 2022 roku – dodał Sebastian Vettel.

Co na to szef?

Pierwszy sezon w historii zespołu Astion Martin Cognizanta jest rozczarowujący ze względu na zmiany regulacyjne w okresie zimowym. Pogorszyły one wyniki obu zespołów, które korzystały z filozofii aerodynamiki o niskim nachyleniu. Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy poczyniliśmy spore postępy. Zarówno Lance i Sebastian zaprezentowali świetną formę. Mieli więcej niż pecha, ale jesteśmy zachwyceni, że w 2022 roku będziemy kontynuować z mieszanką młodzieńczego talentu i doświadczenia oraz wiedzy – mówił Lawrence Stroll.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News