PILNE! Robert Kubica zdradził plany na ten rok!

PILNE! Robert Kubica zdradził plany na ten rok!

robert kubica (2)

Podaj dalej

Robert Kubica, który tradycyjnie nie chciał o niczym informować dopóki nie będzie miał stuprocentowej pewności, zdradził, co będzie robił w sezonie 2022.

Mistrzostwa świata to jest to

Po sezonie spędzonym w europejskiej serii Le Mans, kierowca ORLEN Team stawia sobie większe cele. W sezonie 2022 będziemy oglądać go na torach długodystansowych mistrzostw świata, gdzie będzie bronił barw Premy. Ekipa zadebiutuje w wyścigach długodystansowych i skorzysta z Oreci 05 LMP2. Zespół ponadto będzie współpracował z Iron Lynx, które jest wiązane z przyszłym fabrycznym projektem Ferrari.

Obok Roberta Kubicy w zespole pojawią się również Louis Deletraz, z którym Polak startował w minionym roku oraz Lorenzo Colombo. Kubica miał już okazję współpracować z zespołem Prema w 2003 roku.

Rozpoczęcie tak wyjątkowego nowego przedsięwzięcia z tak dużym dostępnym potencjałem nie zdarza się często. Muszę powiedzieć, że perspektywa ścigania się w mistrzostwach świata oraz w 24-godzinnym wyścigu Le Mans jest niesamowicie ekscytująca. Jestem dumny z pracy jaką zespół wykonał do tej pory. Jestem przekonany, że sprosta wymaganiom. To niesamowite, że Robert dołączył do Prema ORLEN Team. Wraz z Louisem mamy prawdopodobnie jedną z najsilniejszych par kierowców. Ponadto nie możemy doczekać się współpracy z Lorenzo. Znamy go z jednomiejscowych aut jako jedną z najciekawszych perspektyw. Jestem pewien, że w debiutanckim sezonie będzie się uczył bardzo szybko – komentował szef zespołu Rene Rosin.

Kubica wraca do domu

Cieszę się, że mogę dołączyć do Prema ORLEN Team. Ścigałem się z nimi w Formule 3 w 2003 roku. Znam rodzinę Rosina i kilka kluczowych osób z tamtego okresu. Minęło już jednak sporo czasu, ale wszyscy wiemy, że zespół jest niezwykle konkurencyjny. To nowe wyzwanie dla ekipy i dla mnie. Ścigałem się tylko w trzech zawodach FIA WEC w zeszłym roku: Le Mans i dwa razy w Bahrajnie – mówił Kubica.

Cieszę się, że mogę pracować z Louisem, którego znam z zeszłorocznego ELMS i Le Mans oraz z Lorenzo. Nie mogę doczekać się tego wyzwania. Wymaga ono dużo pracy i poświęcenia. Mam nadzieję, że uda nam się bez większych problemów dobrze rozpocząć sezon. Nie mogę się doczekać – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News