PILNE! Robert Kubica zastąpi Kimiego Raikkonena. Zespół oficjalnie to potwierdził!

PILNE! Robert Kubica zastąpi Kimiego Raikkonena. Zespół oficjalnie to potwierdził!

Robert Kubica Alfa Romeo Racing ORLEN GP Hiszpanii F1 2021

Podaj dalej

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN poinformował, że Robert Kubica zastąpi podczas GP Węgier Kimiego Raikkonena.

Polski weekend na Hungaroringu

Podczas najbliższej rundy mistrzostw świata Formuły 1 Polak zasiądzie za kierownicą Alfy Romeo w barwach PKN ORLEN. Kubica zaliczy pierwszy piątkowy trening, który trwa godzinę. W pozostałych sesjach zespół skorzysta ze swoich pierwszych kierowców.

Czytaj też: Igrzyska Tokio 2020 już zakończone! Polacy nie poprawili wyników Kubicy

Alfa Romeo podkreśliła, że udział Polaka ma pomóc czynić kolejne kroki w rozwoju samochodu. Dodatkowym atutem jest fakt, że na Hungaroringu spodziewane są spore rzesze polskich kibiców, którzy mogą liczyć na dodatkowe atrakcje ze strony ekipy.

Zawsze wspaniale jest wrócić do samochodu, zwłaszcza w Budapeszcie, który jest wyścigiem najbliżej Polski. Na trybunach zawsze jest dużo polskich fanów i wiem, że gdy w piątek wyjadę z garażu powita mnie wiele flag. Oczywiście, gdy jesteś w samochodzie koncentrujesz się na jak najlepszym wykonaniu pracy. Chcę pomóc inżynierom w ustawieniu samochodu. Różnice w środku stawki są naprawdę małe. Każda poprawa może mieć kluczowe znaczenie – komentował Robert Kubica.

Robert jak dotąd wykonał naprawdę dobrą pracę dla zespołu w tym sezonie. Jesteśmy podekscytowani tym, że w Budapeszcie ponownie zobaczymy go w samochodzie. Jego opinie techniczne naprawdę pomagają nam w ustawieniu auta. Jesteśmy przekonani, że może nam pomóc jeszcze lepiej wykorzystać nasz pakiet – dodał Frederic Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN.

Robert Kubica i Hungaroring

Robert Kubica zadebiutował w pełnym weekendzie Formuły 1 na Hungaroringu. W 2006 roku za kierownicą BMW Saubera zastąpił Jacquesa Villeneuve’a. Po niezwykle dramatycznym i deszczowym wyścigu Polak przekroczył linię mety jako siódmy i mógł wywalczyć dwa punkty. Po wyścigu sędziowie stwierdzili jednak, że BMW jest zbyt lekkie i zdyskwalifikowano Kubicę.

Niepowodzenie Kubica odbił sobie z nawiązką rok później, gdy wywalczył piąte miejsce. W 2008 roku był ósmy i był to ostatni weekend na Węgrzech, gdy zdobywał punkty. W 2009 roku Polak został sklasyfikowany na trzynastej pozycji, a w 2010 roku, już w barwach Renault, nie ukończył rywalizacji. Po powrocie do stawki F1 w barwach Williamsa Kubica znalazł się na dziewiętnastej pozycji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News