PILNE! Red Bull podał skład na 2022! Bottas, Perez, a może ktoś inny podpisał kontrakt?

PILNE! Red Bull podał skład na 2022! Bottas, Perez, a może ktoś inny podpisał kontrakt?

Max Verstappen Red Bull Racing GP Francji F1 2021

Podaj dalej

Już tradycyjnie po wakacyjnej przerwie wiele ekip ogłasza swoje składy na kolejny sezon rywalizacji w Formule 1. Na kogo postawił najgroźniejszy rywal Mercedesa w walce o mistrzowskie tytuły? Przekonajcie się!

Perez, Bottas, a może ktoś inny?

W czasie wakacyjnej przerwy krążyło wiele plotek na temat partnera Maxa Verstappena. Mówiło się nawet o tym, że ekipę Red Bulla z obozu wroga może zasilić Valtteri Bottas. Zdecydowano się jednak na utrzymanie obecnego składu. Sergio Perez może cieszyć się z kolejnego rocznego kontraktu.

W komunikacie zespołu możemy przeczytać, że Perez szybko zademonstrował swoje doświadczenie i konsekwencję w regularnym zdobywaniu punktów, zanim odniósł pierwszy triumf w Azerbejdżanie. Meksykanin uważany jest za jedną z kluczowych postaci w walce o mistrzowskie tytuły.

Red Bull liczy na tytuły

Checo jest bardzo szanowanym członkiem zespołu. Jego doświadczenie i umiejętności wyścigowe są nieocenione w walce o mistrzostwo wśród konstruktorów. Jego integracja z szerszym zespołem przebiegała bezproblemowo. Byliśmy pod wrażeniem jego występów w pierwszej części sezonu. Pokazał, do czego jest zdolny w naszym samochodzie. W przyszłym roku wkroczymy w nową erę Formuły 1 z całkowicie zmienionymi przepisami i samochodami. Mamy za sobą ponad 200 wyścigów i dekadę doświadczeń. Checo odegra integralną rolę w pomocy zespołowi w przejściu tych zmian i maksymalizacji osiągów RB18. Nasza obecna umowa koncentruje się na jak najmocniejszym zakończeniu sezonu 2021. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jak Checo zakończy pierwszy sezon z ekipą – komentował Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing.

Jestem naprawdę szczęśliwy, że kontynuuję współpracę z tak wspaniałym zespołem. Nowa era F1 to dla mnie świetna okazja. Wszyscy zaczynamy od zera, więc moim jedynym celem jest osiągnięcie szczytu wraz z Red Bullem. Gdy dołączasz do nowego zespołu, zawsze potrzebujesz czasu, by wszystko opanować, ale w tym sezonie wszystko poszło dobrze. Naprawdę lubię być częścią tej rodziny. Ciężko pracowaliśmy, by osiągnąć dobre wyniki. Wspaniale jest wiedzieć, że zespół wierzy we mnie. Razem możemy osiągnąć dużo więcej. Wciąż mamy spore wyzwania w tym roku. Mam nadzieję, że zakończę go na wysokim poziomie i utrzymam impet w 2022 roku. Chcę podziękować wszystkim moim kibicom na świecie i zwłaszcza tym w Meksyku. Moi sponsorzy i fani byli entuzjastycznie nastawieni odkąd dołączyłem do Red Bulla. Mam nadzieję, że możemy im to wynagrodzić osiągając szczyty i zdobywając tytuły – mówił Sergio Perez.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News