PILNE! Obowiązkowe szczepienia staną się faktem

PILNE! Obowiązkowe szczepienia staną się faktem

austria obowiązkowe szczepienia szczepienie covid narty wyjazd (4)

Podaj dalej

Omicron, nowy wariant koronawirusa budzi coraz większe obawy, co według nieoficjalnych doniesień ma przyczynić się do wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko chorobie w 2022 roku.

Wygrana pozycja

Formuła 1 jako jedna z nielicznych serii sportowych na świecie zdołała wygrać bój z ogólnoświatowym kryzysem. Organizatorom udało się mimo trudności przeprowadzić sezon 2020 oraz z niewielkimi zmianami w porównaniu do pierwotnego kalendarza tegoroczną rywalizację. Co więcej udało się otworzyć trybuny dla kibiców. Obawy przed Omicronem mogą przyczynić się jednak do zdecydowanych kroków.

hamilton verstappen red bull mercedes protest odwołanie

Znaki zapytania pojawiają się nie tylko nad GP Australii, które ze względów na bardzo rygorystyczne lokalne obostrzenia stanowi spore wyzwanie logistyczne, ale także nad całym sezonem. Lokalne przepisy mówią o surowej kwarantannie, a w przypadku wykrycia wirusa trzymanie potencjalnej pandemii w ryzach.

Obowiązkowe szczepienia za rogiem

Wiele światowych rządów idzie w stronę obowiązkowych szczepień, co ma zostać wprowadzone również w Formule 1. Zgodnie z zapowiedziami w sezonie 2022 do padoku będą miały dostęp osoby, który są zaszczepione.

Trzy tygodnie temu myśleliśmy, że pandemia się skończyła, ale niestety przez nowy wariant, który mamy w Europie, nasila się. Szpitale znów są pełne. Każdego dnia w Europie zarażone są setki tysięcy osób. Musimy być bardzo ostrożni. Wiemy, że w niektórych miejscach, krajach i na niektórych imprezach jest obowiązek szczepień. Rozważymy to, ale nic nie jest przesądzone – mówił Autosportowi Bruno Famin, dyrektor operacyjny FIA podczas GP Abu Zabi. Odpowiada m.in. za systemy związane z COVID-19.

Dyrektor generalny F1: Stefano Domenicali sugeruje jednak, że pomysł posunął się do przodu i Rada Światowa Sportów Motorowych zatwierdziła pomysł pełnego szczepienia personelu.

Jest wiele kwestii do omówienia z zespołami. COVID powoduje problemy. Przyszły rok nie będzie łatwy. Jednak przez ostatnie dwa lata zakończyli super intensywne sezony. Po zakończeniu roku z 22 wyścigami, jesteśmy ostrożni, jeśli chodzi o to, jak powinien wyglądać początek 2022 roku. COVID nadal może być obecny. Nie jest jednak przypadkiem, że jedną z ostatnich rzeczy zatwierdzonych przez Radę Światową FIA, jako środek ostrożności, jest zaszczepienie całego personelu F1 na padoku – komentował.

23 rundy w F1 2022

F1 na czele

Formuła 1 stała się również jedną z pierwszych serii na świecie, która prowadziła kampanię na rzecz szczepienia kibiców. Podczas GP Abu Zabi szczepienia na specjalnym klipie promowali startujący zawodnicy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News