PILNE! Alfa Romeo Racing ORLEN zdradziła przyszłość Kubicy!

PILNE! Alfa Romeo Racing ORLEN zdradziła przyszłość Kubicy!

Antonio Giovinazzi Alfa Romeo Racing ORLEN GP Holandii F1 2021

Podaj dalej

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN wydał oświadczenie, w którym poinformował o przyszłości Roberta Kubicy. Czeka nas kolejny niesamowity weekend w Formule 1!

Przypomnijmy, że w miniony weekend Polak zaliczył GP Holandii. Kierowca ORLEN Team przejął auto od Kimiego Raikkonena, u którego pojawił się pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Polak wywalczył osiemnaste miejsce w kwalifikacjach i był piętnasty w wyścigu.

Robert Kubica pojedzie w Grand Prix Włoch F1

Dziś zespół poinformował, że Polak nadal będzie zastępował Kimiego Raikkonena. Fin nie został jeszcze zwolniony z kwarantanny, co oznacza, że dwa testy na obecność koronawirusa przeprowadzone w czasie 48 godzin nie dały wyników negatywnych. Fin nadal jest objęty izolacją.

Przede wszystkim chcę podzielić się najlepszymi życzeniami dla Kimiego. Mam nadzieję, że wyzdrowieje i wkrótce wróci do auta. Nie mogę doczekać się ścigania w Monzy. To niesamowity tor, na którym w 2006 roku wywalczyłem pierwsze podium. W przeciwieństwie do Zandvoort jest to tor, który dobrze znam. To pomoże, zwłaszcza że format weekendu obejmuje sprint kwalifikacyjny. Będziemy mieli mniej sesji treningowych. Jestem zadowolony z tego, co zrobiłem w Holandii i nie mogę się doczekać, by pomóc zespołowi w Monzy – komentował Kubica.

Co nas czeka w weekend?

Podobnie jak na Silverstone, również we Włoszech będziemy świadkami zmienionego harmonogramu rywalizacji. Po piątkowym godzinnym treningu, który rozpocznie się o 14:30, zawodników czeka bój w kwalifikacjach. Pierwszą część walki o pozycje startowe zaplanowano na 18:00.

Sobota będzie stała pod znakiem drugiego godzinnego treningu (start 12:00) oraz sprintu kwalifikacyjnego, który ustali kolejność do niedzielnego wyścigu. W sobotę rywalizacja rozpocznie się o 16:30, a w niedzielę o 15:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News