Pięć tysięcy euro kary za jazdę skuterem! [WIDEO]

Pięć tysięcy euro kary za jazdę skuterem! [WIDEO]

Sebastian Vettel GP Australii F1 Formuła 1 2022 Aston Martin skuter kara mandat

Podaj dalej

Wydawać mogłoby się, że jazda skuterem nie jest czymś za co można otrzymać karę w wysokości pięciu tysięcy euro. W Australii jednak wszystko jest możliwe. Swój portfel o taką kwotę uszczupli mistrz świata.

Pechowy Vettel

Sebastian Vettel po problemach zdrowotnych na początku sezonu powrócił do stawki Formuły 1 i rozpocznie sezon 2022 od Grand Prix Australii. Niemiec nie może jednak mówić o łatwym zadaniu. Już podczas pierwszego treningu w jego Aston Martinie doszło do awarii silnika. Auta nie udało się zreanimować na drugą godziną sesję i byłemu mistrzowi świata pozostaje jeszcze tylko jeden trening przed kwalifikacjami. Pierwszy trening kierowca Aston Martina zakończył na trzynastej pozycji.

Po wywieszeniu flagi w szachownicę podczas pierwszego treningu Vettel postanowił wrócić na tor. Tym razem jednak mistrz świata zasiadł za kierownicą skutera jednego z sędziów. Droga do garażu pokryła się z trzecim sektorem toru Albert Park. FIA wkrótce wszczęła jednak dochodzenie. Uznano, że Niemiec wyjechał na tor bez pozwolenia w ciągu mniej niż pięciu minut od wywieszenia flagi w szachownicę.

Twarde prawo, ale prawo

W wyniku dochodzenia zespół sędziów sportowych stwierdził, że Sebastian Vettel pojawił się na torze bezprawnie. Niemiec bronił się, że otrzymał od sędziego na torze zgodę, by przemieścić się do garażów. W wyjaśnieniu poinformowano, że ani Vettel, ani sędzia na torze, nie otrzymali zgody na wyjazd na tor od kontroli wyścigu.

Czterokrotny mistrz świata złamał w ten sposób art. 26.7 regulaminu sportowego Formuły 1, co kosztowało go grzywnę w wysokości pięciu tysięcy euro. Regulamin mówi, że zabrania się przebywania na torze w czasie pięciu minut od momentu zakończenia sesji. Wyjątek stanowi zidentyfikowany personel, do którego nie zalicza się kierowców.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News