Nowy Hyundai i20 N już w sierpniu. Zapowiada się świetnie! [WIDEO]

Nowy Hyundai i20 N już w sierpniu. Zapowiada się świetnie! [WIDEO]

hyundai-suv-smierdzacy-problem

Podaj dalej

Hyundai kontynuuje swoją ekspansję na światowe rynki motoryzacyjne i już w sierpniu na drogach pojawi się nowy Hyundai i20 N.

Rally2 nadchodzi

Od zeszłego roku koreańska marka pracuje nad modelem i20 N Rally2, który na odcinkach specjalnych ma zastąpić dobrze znaną już konstrukcję R5. Zmiany regulaminów oraz coraz mocniejsza konkurencja wymusiły na Hyundai Motorsport stworzenie bardziej nowoczesnej konstrukcji. Długie miesiące testów dobiegają już końca i auto ma zostać homologowane pierwszego sierpnia. Debiut na rajdowych trasach nastąpi podczas sierpniowego Rajdu Ypres.

Mistrz Polski i nastolatek w debiucie

Jako pierwsi za kierownicą auta zasiądą Oliver Solberg oraz mistrz Polski: Jari Huttunen. Obaj kierowcy wraz z Craigiem Breenem mocno przyczynili się do powstania nowego samochodu.

Start za kierownicą Hyundaia i20 N Rally2 to prawdziwy zaszczyt. Możliwość zadebiutowania w nim w rajdzie jest bardzo ekscytująca. Dziękuję za danie mi tej możliwości i gratuluję stworzenia tego samochodu – mówił Oliver Solberg.

Nie testowałem auta na asfalcie i nigdy nie startowałem w Belgii. Zaliczyłem tam tylko kilka testów innymi autami i wiem, że może być to trudny rajd. Jeśli pogoda i warunki będą mieszane, będzie naprawdę ciężko. Szczerze mówiąc, nawet gdy jest sucho, nie jest to łatwa impreza w pierwszym starcie. Oczywiście zawsze walczymy o jak najlepszy wynik, ale teraz najważniejszy jest start Hyundaia i20 N Rally2 na Rajdzie Ypres. Występ w barwach oficjalnego zespołu to świetna okazja. To fantastyczne i nie mogę się doczekać, by pokazać światu nad czym pracował Hyundai Motorsport – dodał.

Bez presji

Za projekt odpowiedzialny był Andrea Adamo, szef Hyundai Motorsport osobiście zajmuje się również kwestią aut dla klientów koreańskiej marki.

Czeka nas debiut nowego samochodu: Hyundaia i20 N Rally2. Ypres będzie doskonałą okazją, by zacząć pracować przy nim na rajdach. Podczas debiutu nikt nie będzie wywierał żadnej presji. Oliver dobrze zna auto z testów i jestem pewien, że będzie w stanie pokazać jego osiągi. Z pewnością przywiezie dobry wynik – komentował Adamo.

Rajd Ypres zaplanowano w dniach 13-15 sierpnia. Belgia pierwszy raz w historii będzie gościć rundę mistrzostw świata. Kraj dołączy do grona WRC jako 35 państwo. Organizatorzy zaplanowali dwadzieścia odcinków specjalnych o łącznej długości 310,92 km.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News