Nowy GR Yaris ujrzał światło dzienne! [WIDEO]

Nowy GR Yaris ujrzał światło dzienne! [WIDEO]

Nowy GR Yaris ujrzał światło dzienne! [WIDEO]

Podaj dalej

Toyota GR Yaris, która od debiutu zachwyca fanów motoryzacji, pokazała się w nowej, jeszcze bardziej usportowionej wersji, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom motorsportu.

GR Yaris Rally2 na trasie

Podczas ostatniej rundy rajdowych mistrzostw świata Toyota nieoficjalnie zapowiadała prezentację rajdowej wersji GR Yarisa, który został zbudowany na bazie klasy Rally2. Nowa konstrukcja została pokazana przez samego dyrektora generalnego marki: Akio Toyodę.

Nowy samochód nie posiada jeszcze homologacji i nadal jest w fazie testów. Oczekuje się, że trafi na odcinki specjalne w 2024 roku. Auto zaprezentowały również rajdowe legendy: Juha Kankkunen i Tommi Makinen.

Nowy cel Toyoty?

Japońska marka do tej pory nie miała w ofercie samochodów w klasie Rally2. Co więcej od czasu powrotu do WRC rzadko kiedy udostępniała swoje konstrukcje prywatnym zawodnikom. Po japońskiej prezentacji szybko wznowiono testy i już w tygodniu auto można było oglądać na fińskich szutrach.

Klasa Rally2/R5 na razie została zdominowana przez Skodę, która wystawiając różne ewolucje Fabii wygrywała niemal wszystko, co było do wygrania na świecie. W klasie Rally2/R5 kibice mogą oglądać także m.in. Citroena z modelem C3, Forda z Fiestą, Hyundaia z konstrukcją i20. Na kartach historii zapisał się również Peugeot 208, Proton Iriz, Mitsubishi Mirage i Volkswagen Polo. W Paragwaju próbowano stworzyć Toyotę klasy R5 i w ten sposób powstał Etios R5.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News