Nowa Corvette'a przyłapana na testach. Ależ to brzmi! [WIDEO]

Nowa Corvette'a przyłapana na testach. Ależ to brzmi! [WIDEO]

Corvette Z06

Podaj dalej

Nowa Corvette’a, która wzbudza coraz większe zainteresowanie, jest obecnie w fazie zaawansowanych testów. Sprawia to, że mimo kamuflaży i próbie odciągnięcia uwagi od nowego modelu, łowcy materiałów mają coraz więcej informacji o nowej konstrukcji.

Według nieoficjalnych informacji General Motors obecnie testuje pięć prototypów Z06 i porównuje je z europejskimi modelami jak Porsche 991.2 GT2 RS oraz Ferrari 458 Iralia. Dlaczego Amerykanie akurat zdecydowali się na porównanie do tych aut. Ferrari ma podobną konstrukcję silnika, a Porsche wykorzystuje dokładnie te same opony Michelin Pilot Sport Cup 2. Ogumienie to pozwoliło niemieckiej marce na przejechanie okrążenia na Nurburgringu w czasie 6:47,3. Corvette’a będzie jednak wyposażona w nieco większe opony. W Porsche stosowano 21-calowe 325/30. Amerykanie skorzystają z 345/25 na 21-calowych obręczach.

Uważa się, że nowy z06 będzie miało 617 KM, a silnik będzie mógł osiągać osiem tysięcy obrotów na minutę. Dla porównania Ford Mustang Shelby Gt350 mógł kręcić się do 8250 obrotów, a Ferrari 458 Ialia do 9000 obrotów na minutę.

Szpiegom śledzącym testy udało się nagrać kilka momentów z jazd, co pozwoliło również poznać dźwięk nowej konstrukcji. Jest on łudząco podobny do Ferrari 458 Italia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News