Nowa Alfa Romeo w pełnej krasie! Wygląda świetnie! [WIDEO]

Nowa Alfa Romeo w pełnej krasie! Wygląda świetnie! [WIDEO]

Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42 F1 Formuła 1 2022 4

Podaj dalej

Alfa Romeo F1 Team ORLEN po tym, gdy na przedsezonowych testach zaprezentowała się w kamuflażowych barwach, dziś pokazała właściwe malowanie modelu C42. Ekipa jako ostatnia w stawce zaprezentowała nowe barwy.

Celem poprawa wyników

Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42 to pierwszy samochód zbudowany w Hinwil zgodnie z nowymi przepisami, które dotyczą głównie limitów budżetowych i aerodynamiki. Za projekt i budową odpowiadał dyrektor techniczny zespołu: Jan Monchaux. Auto zgodnie z nowymi regulacjami ma zupełnie nową podłogę, pakiet aerodynamiczny i 18-calowe koła. C42 napędzane jest silnikiem Ferrari.

Projekt malowania powstawał w słynnym Centro Stile Alfy Romeo. Jak pisze zespół, to oszałamiający, ale subtelny ukłon w stronę przeszłości, przywołując historyczne projekty z minionych lat oraz dziedzictwo Alfy Romeo i Saubera. Na pierwszym planie wyróżniają się partnerzy tytularni ekipy: Alfa Romeo i PKN ORLEN. Za kierownicą auta pojawią się w tym roku Valtteri Bottas i Guanyu Zhou. Kierowcami rezerwowymi ekipy są Robert Kubica i Antonio Giovinazzi.

Zespół pod wrażeniem

Jestem po wrażeniem naszego nowego samochodu. Myślę, że malowanie jest piękne. Alfa Romeo Centro Stile wykonało świetną pracę. To oczywiście mój pierwszy samochód Alfy Romeo w F1, co czyni go wyjątkowym. Naprawdę nie mogę doczekać się startu w Bahrajnie. Ekscytujące jest to, że nie mamy pojęcia, jak przebiegnie pierwszy wyścig. Testy pomogły nam potwierdzić nasze oczekiwania, co do tego, na czym stoimy. Zbliżamy się do momentu, który ma znaczenie. Odkąd dołączyłem do zespołu widziałem dużą motywację. Wszyscy ciężko pracują, by być konkurencyjnym. To z kolei daje mi dodatkowy impuls za kierownicą – komentował Valtteri Bottas.

Jestem w pełni podekscytowany sezonem. Malowanie C42 urzeczywistnia moją wizję ścigania się. Jesteśmy na początku nowej ery, z nowymi samochodami i przepisami. To stwarza szansę wszystkim zespołom. Każdy zaczynał od zera. Wszyscy w Alfa Romeo F1 Team ORLEN byli niesamowicie pomocni. Napawa mnie duma i podekscytowanie, gdy widzę, jak wszyscy ciężko pracują. Nie mogę doczekać się, kiedy będę na starcie. Chcę przynieść wyniki do których wspólnie dążymy – dodał Zhou.

Rozpoczęcie nowego sezonu to zawsze czas, w którym spotykają się oczekiwania, nadzieje i plany. W tym roku stawka jest jeszcze wyższa, ponieważ robimy mały skok w nieznane z nowymi przepisami. W C42 została włożona niewiarygodna ilość pracy i nie mogę się doczekać, by zobaczyć, co zespół może dzięki temu osiągnąć. W mojej roli staram się zapewnić jak największą pomoc w rozwoju auta. Wiemy, jak duże są marginesy ulepszeń na tym etapie życia samochodu. Każda modernizacja może coś zmienić, więc praca, którą wykonujemy w bazie, będzie kluczowa dla osiągów na torze – mówił Robert Kubica.

Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42 – Galeria

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News