Breen skasował swoje auto [WIDEO]

Breen skasował swoje auto [WIDEO]

Breen skasował swoje auto [WIDEO]

Podaj dalej

Pod znakiem pecha Craiga Breena i Thierry’ego Neuville’a stał drugi dzień rywalizacji na trasach Rajdu Ypres. Na czele przed finałem batalii znajduje się Ott Tanak.

Długa sobota

Sobota stała pod znakiem czterech powtarzanych oesów, a ich łączna długość wyniosła 133,22 km. Zawodnicy pojawili się na odcinkach Reninge (15,00 km), Dikkebus (14,29 km), Wijtschate (15,00 km) oraz najdłuższym oesie imprezy: Hollebeke (22,32 km).

Dzień nie najlepiej rozpoczął się dla Craiga Breena. Irlandczyk uzyskał siódmy czas na pierwszym oesie dnia. Na drugim nie zmieścił się w jednym z zakrętów i dachował Pumą Rally1. Załodze nic się nie stało, ale o dalszej jeździe nie było mowy.

Czytaj też: Mandaty na kwotę ponad 100 tysięcy złotych mu nie straszne. Dalej jeździ!

Dnia do udanych nie zaliczy także Thierry Neuville. Belg do piętnastego odcinka specjalnego walczył o zwycięstwo w domowej imprezie. Co więcej po czternastu próbach miał 17,2 sekundy zapasu nad zespołowym kolegą: Ottem Tanakiem. Na piętnastym odcinku popełnił jednak błąd, który przekreślił marzenia o triumfie przed własną publicznością.

Tanak na czele

Niezwykle wymagający etap najlepiej przejechał Ott Tanak, który przed finałem batalii ma 8,2 sekundy zapasu nad Elfynem Evansem. Brytyjczyk ma ponad minutę przewagi nad Esapekką Lappim. Za plecami Fina bój o czwarte miejsce toczą Oliver Solberg i Adrien Fourmaux. Kierowcę Hyundaia i M-Sportu dzieli 14,3 sekundy. Czołową szóstkę uzupełnia Takamoto Katsuta, który odrabia straty po wczorajszej awarii.

Na kolejnych miejscach sklasyfikowani są najlepsi kierowcy WRC2: Stephane Lefebvre ma za sobą najgroźniejszych w walce o mistrzostwo świata dla Kajetana Kajetanowicza kierowców: Andreasa Mikkelsena i Yohana Rossela. Czołową dziesiątkę zamyka Gregoire Munster.

Na finał batalii zaplanowano dwa dwukrotnie przejeżdżane oesy. Na 51,34 km złożą się odcinki Watou (12,36 km) i Kemmelberg (13,31 km). Zwycięzców poznamy w niedzielę około 14:00.

Rajd Ypres – Etap 2 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News