Monako nie wybacza błędów. Williams i Schumacher w bandzie [WIDEO]

Monako nie wybacza błędów. Williams i Schumacher w bandzie [WIDEO]

Mick Schumacher Haas F1 2021 GP Monako

Podaj dalej

Nicholas Latifi i Mick Schumacher przerwali ostatni trening przed kwalifikacjami do GP Monako. Czy zdołają pojechać w kwalifikacjach?

Sesja rozpoczęła się spokojnie, ale po dwudziestu minutach jazd już każdy kierowca ustanowił czas. Na czele znajdował się duet Ferrari. Charles Leclerc był szybszy od Carlosa Sainza. Trzeci był Sergio Perez. Piątym czasem popisał się kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN: Antonio Giovinazzi. Kimi Raikkonen był ósmy.

Na dwadzieścia minut przed końcem na czele znalazł się Carlos Sainz. 0,033 sekundy wolniejszy był Max Verstappen, a 0,206 sekundy tracił Charles Leclerc. Czołową piątkę zamykali kierowcy Mercedesa: Lewis Hamilton i Valtteri Bottas. Kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN utrzymywali się w czołowej dziesiątce. Kimi Raikkonen był ósmy, a Antonio Giovinazzi dziewiąty.

Na siedemnaście minut przed końcem jazd swojego Williamsa po wyjściu z szykany rozbił Nicholas Latifi. Kierowca Williamsa nie był w stanie kontynuować jazdy i wywieszono czerwoną flagę. Jazdy wznowiono na 11 minut przed końcem sesji.

Sesję zakończyła drugą czerwona flaga. Swojego Haasa rozbił Mick Schumacher.

Najszybszy był Max Verstappen, który zostawił za sobą Carlosa Sainza i Charlesa Leclerca. Czołowa piątkę zamknęli Valtteri Bottas i Sergio Perez. Z dwójki Alfa Romeo Racing ORLEN lepszy był Kimi Raikkonen sklasyfikowany na ósmym miejscu. Antonio Giovinazzi był jedenasty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News