Mógł już siedzieć w domu, a teraz deklasuje rywali. Z Hołkiem trzeba być na TY [WIDEO]

Mógł już siedzieć w domu, a teraz deklasuje rywali. Z Hołkiem trzeba być na TY [WIDEO]

Krzysztof Hołowczyc Łukasz Kurzeja Mini Baja Poland Tyskie (4)

Podaj dalej

Krzysztof Hołowczyc nie pozostawił żadnych złudzeń rywalom i już na pierwszej sobotniej próbie Baja Szczecin pokazał, że pokonanie go będzie niezwykle trudne. Co więcej już w ten weekend możecie przejść z Hołkiem na TY!

Czas na poligon

Sobotnia część Baja Poland składa się z dwóch przejazdów mierzącego blisko dwieście kilometrów odcinka Drawsko Pomorskiego. Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję otwierali rywalizację. Ich Mini na mecie było o ponad sześć minut szybsze od Toyoty Hilux duetu Yazeed Al-Rajhi/Michael Orr. Ponad siedem i pół minuty stracili kolejni użytkownicy Mini: Benediktas Vanagas i Filipe Palmerio. Blisko dziewięć minut wolniejszy był czwarty duet, a blisko jedenaście stracili rywale na piątej pozycji. W klasyfikacji generalnej Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja mają blisko sześć i pół minuty zapasu nad rywalami.

Mógł siedzieć w domu, nadal pokazuje klasę

Krzysztof Hołowczyc przyznał, że po namowach nowego menedżera postanowił w tym roku powalczyć o puchar Europy. Po zwycięstwie na Węgrzech i dobrym starcie w Hiszpanii, Baja Poland może znacząco przybliżyć go do tego osiągnięcia.

fot. X-Raid Media

W moim życiu zaszło wiele zmian. Nowy menedżer twardo powiedział: „Krzysztof powinieneś jeździć! Nie powinieneś siedzieć w domu!” Ruszyliśmy więc do walki. Najpierw korzystałem z mojego starego BMW, które Michał [Małuszewski-red.] miał jako treningówkę. Michał powiedział: „Hołek startuj! To cudownie, że możemy razem stworzyć zespół!” Porozumieliśmy się z X-Raidem i znaleźliśmy sponsorów – przyznał Hołowczyc.

Moi sponsorzy zdecydowali, bym spróbował i wyszło fantastycznie. Wygraliśmy Hungarian Baja i bardzo dobrze poszło nam w Hiszpanii. Mamy ogromne szanse na zdobycie pucharu Europy. Być na drugim lub trzecim miejscu jest łatwo, ale ja zawsze celuję w zwycięstwo – dodał.

Przejdź z Hołkiem na TY

Krzysztof Hołowczyc
fot. X-Raid Media

Dzisiaj w harmonogramie Baja Poland mamy „tylko” dwa odcinki specjalne. Trudność wyznacza jednak fakt, że mierzą łącznie 350 kilometrów! W Drawsku Pomorskim możecie podziwiać rajdowy kunszt Krzysztof Hołowczyc, a miedzy próbami spotkać się z nim na serwisie, by przejść na TY!

Mimo wielu obowiązków związanych ze startem, popularny Hołek nie zapomina również o swoich kibicach i już w ten weekend możecie przejść z nim na TY! Oczywiście legenda rajdów może onieśmielić każdego z nas, ale pamiętajcie, że to też człowiek! Co więcej, gdy pojawicie się na Baja Poland czekają Was niesamowite emocje, a dodatkowo możliwość poznania Krzysztofa Hołowczyca dopełni udanego zakończenia wakacji.

Baja Poland – Wyniki na i po OS2

fot. wyniki.pzm.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News