Mistrz świata z tyłu stawki. Deszcz mu nie służy? [WIDEO]

Mistrz świata z tyłu stawki. Deszcz mu nie służy? [WIDEO]

Antonio giovinazzi Alfa Romeo Racing ORLEN GP Rosji 2021 1

Podaj dalej

Opady deszczu przyczyniły się do wielu przygód kierowców podczas trzeciego treningu podczas weekendu z Grand Prix Turcji. Najszybszy w godzinnym segmencie jazd okazał się Pierre Gasly. Zaskoczeniem jest słabszy wynik mistrza świata.

Leniwy start sesji

W pierwszych dwudziestu minutach jazd niewielu zawodników zdecydowało się na uzyskanie czasu okrążenia. Na czele znajdowali się kierowcy Ferrari. Szybszy był Carlos Sainz. Trzecim czasem mógł pochwalić się Lando Norris, a czwartym kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN: Kimi Raikkonen. Antonio Giovinazzi był dziewiąty, a rezultaty uzyskało dziesięciu zawodników.

Więcej jazd, więcej błędów

Po dwudziestu minutach jazd większa liczba kierowców zdecydowała się na wyjazd. W użyciu były opony przejściowe. Najpierw na torze obracał się Pierre Gasky, a następnie w tym samym miejscu problemy miał Nikita Mazepin. W 24 minucie z toru w żwir wypad George Russell i sędziowie musieli wywiesić czerwone flagi. Przerwa trwała cztery minuty.

Po uzyskaniu najlepszego czasu na torze obracał się również Max Verstappen. Holender wykonał Aaltonena. Kierowca Red Bulla po dwudziestu minutach jazd miał za sobą dwójkę Ferrari. Świetnym czwartym czasem mógł pochwalić się Kimi Raikkonen, za którym znajdował się Pierre Gasly. Antonio Giovinazzi sklasyfikowany był na jedenastej pozycji.

Szybki Gasly

Na mokrym torze ostatecznie najszybszy był Pierre Gasly. Kierowca AlphaTauri wyprzedził o 0,164 sekundy Maxa Verstappena. Trzecim czasem może pochwalić się Sergio Perez (+0,237). Czołowa piątkę zamknęli kierowcy Ferrari.

Kimi Raikkonen zapewnił Alfie Romeo Racing ORLEN siódme miejsce. Antonio Giovinazzi otworzył druga dzisiątkę. Jazdę na mokrym torze odpuścił mistrz świata: Lewis Hamilton, który był dopiero osiemnasty.

Walka w kwalifikacjach rozpocznie się o 14:00. O tej samej godzinie w niedzielę wystartuje wyścig o Grand Prix Turcji.

GP Turcji – Trening 3 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News