Mistrz miał testować hybrydę. Kolega mu ją rozbił [WIDEO]

Mistrz miał testować hybrydę. Kolega mu ją rozbił [WIDEO]

Mistrz miał testować hybrydę. Kolega mu ją rozbił [WIDEO]

Podaj dalej

Sebastien Ogier po wywalczeniu ósmego tytułu rajdowego mistrza świata w klasyfikacji generalnej nie ma chwili wytchnienia. Francuz po zakończeniu Rajdu Monzy miał w planach pierwsze jazdy za kierownicą hybrydowej Toyoty Yaris Rally1. Niestety do testów nie doszło.

Evans rozbił Yarisa

Dzień przed jazdami Francuza za kierownicą auta zasiadł Elfyn Evans, który wyrasta na lidera ekipy w przyszłym sezonie. Przypomnijmy, że Ogier zapowiedział koniec regularnych startów i w przyszłym roku będzie zamieniał się w samochodzie z Esapekką Lappim. Drugą Toyotę na cały sezon otrzyma Kalle Rovanpera.

Do jazd wybrano odcinki w Alpach, by bezpośrednio przygotować się na otwierający sezon Rajd Monte Carlo. Evans niestety wypadł z trasy i mocno rozbił auto. Załodze na szczęście nic się nie stało, ale wrak zamiast do prowizorycznego serwisu w Gap powrócił do siedziby zespołu w Finlandii.

Możemy potwierdzić, że nasz samochód testowy Rally1 wypadł po południu z drogi podczas testów we Francji. Jeździli Elfyn Evans i Scott Martin. Obaj są w porządku i nikt nie został ranny. Wszystkie systemy bezpieczeństwa zadziałały dokładnie tak, jak powinny. Sytuacja nadal jest oceniania, ale wiemy, że takie rzeczy mogą się zdarzyć na testach i nie spodziewamy się, by miało to duży wpływ na naszą pracę – czytamy w oświadczeniu Toyoty.

Szansa dla Loeba

Po Rajdzie Monzy wiele ekip zdecydowało się na testy nowych konstrukcji. W Alpach pojawiła się również zespół M-Sportu, który jako pierwszy rozpoczął przygotowania do sezonu 2022. Za kierownicą Pumy WRC zasiedli Gus Greensmith i Craig Breen. Czwartek jest przeznaczony dla rajdowej legendy: Sebastiena Loeba.

Francuz miał już okazję sprawdzić Pumę Rally1 w zeszłym miesiącu w Hiszpanii. Nadal trwają jednak rozmowy pomiędzy M-Sportem, Red Bullem i Loebem na temat ewentualnego programu startów w sezonie 2022. Żadna ze stron na razie nie chce nic zdradzać.

Czwartek jest jednak jedną z ostatnich okazji dla Loeba, by mógł potestować przed ewentualnym występem w Monte Carlo. W styczniu Francuz będzie walczył na trasach Rajdu Dakar i jeśli pojawi się na inauguracji sezonu WRC to zrobi to po bezpośredniej podróży z Arabii Saudyjskiej.

Rajd Monte Carlo zaplanowano w dniach 20-23 stycznia. Zawodnicy będą mieli do przejechania siedemnaście odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 300 kilometrów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News