Mercedes czeka na zmiany. Sprawdź czy problem dotyczy Ciebie!

Mercedes czeka na zmiany. Sprawdź czy problem dotyczy Ciebie!

Mercedes czeka na zmiany. Sprawdź czy problem dotyczy Ciebie!

Podaj dalej

Mercedes, który w tym roku zmaga się z efektem dobijania swoich aut, nie może już doczekać się zmian przepisów, które mają być wdrożone w życie już podczas Grand Prix Belgii. Czy niemiecka marka dzięki temu wróci na szczyt Formuły 1?

Mercedes lobbował zmiany

Niemiecka marka przez efekt dobijania straciła miano dominatora w hybrydowej erze Formuły 1. Nowy samochód okazał się bardzo toporny, a jedynie umiejętności Lewisa Hamiltona i George’a Russella oraz pech rywali pozwalały wywalczyć kilka miejsc na podium. Co więcej przed wakacyjną przerwą duet wywalczył drugie i trzecie miejsce w Grand Prix Węgier. Toto Wolff uważa, że nowe przepisy wyglądają bardzo interesująco, a mają oficjalnie pojawić się jeszcze w tym tygodniu.

Po omówieniu problemów z dobijaniem ze wszystkimi dwudziestoma kierowcami i dziesięcioma szefami zespołów F1, z przyjemnością potwierdzam, że w tym tygodniu przekażemy zaktualizowane przepisy techniczne na sezon 2023 do Światowej Rady Sportów Motorowych, by rozwiązać ten problem – zapowiadał stojący na czele FIA, Mohammed Ben Sulayem.

Czytaj też: Marczyk walczy o mistrzostwo świata juniorów!

Szef FIA zapowiedział, że zmiany na kolejny sezon będą uzupełnieniem decyzji podjętych na drugą część sezonu 2022. Nowa dyrektywa techniczna obejmuje między innymi obowiązkowe zwiększenie prześwitu, by zapobiec dobijaniu. Ma to chronić zdrowie kierowców i zwiększyć bezpieczeństwo. Przepisy zadebiutują podczas Grand Prix Belgii.

Będzie interesująco

Toto Wolff, szef Mercedesa, przyznał niemieckiemu Sportowi 1, że Mercedes pozbył się mocnego dobijania jeszcze przed wakacyjną przerwą: – Od Hiszpanii zaczęliśmy lepiej rozumieć samochód. Jesteśmy jednak kilka miesięcy za naszymi rywalami pod względem rozwoju.

– Zmiana jest bardzo interesująca. Zobaczymy, czy różnica w wysokości aut będzie miała znaczenie dla tych, którzy mają nisko zawieszone samochody. Nie wierzę w magiczne kule i zapowiedzi, że nagle odrobimy trzy dziesiąte sekundy. Jednak obserwowanie tych zmian będzie interesujące – dodał.

Mercedes po świetnym występie na Hungaroringu znajduje się na trzecim miejscu w stawce konstruktorów. Do drugiego Ferrari traci tylko 30 punktów. W klasyfikacji kierowców George Russell jest czwarty, a Lewis Hamilton szósty. Pierwszy z Brytyjczyków traci do lidera sto punktów. Obu kierowców Mercedesa dzieli dwanaście punktów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News