McLaren za 800 złotych! Kto się nie skusi? [WIDEO]

McLaren za 800 złotych! Kto się nie skusi? [WIDEO]

McLaren

Podaj dalej

McLaren kosztujący 800 złotych już w marcu będzie mógł pojawić się w Twoim garażu! Co więcej za niecały tysiąc złotych zostaniesz właścicielem auta Formuły 1!

Prezentacja przed prezentacją

Najnowszy model McLarena, który w tym roku będzie rywalizował w sezonie Formuły 1 zostanie zaprezentowany jedenastego lutego. Dziś jednak kibice mieli okazję zobaczyć pierwszy rys nowego auta. Konstrukcja będzie dostępna w formie Lego Technic i składa się z 1432 elementów.

Model został zaprojektowany wspólnie przez ekspertów projektowych Lego i inżynierów zespołu McLaren F1. Samochód ma 65 centymetrów długości, trzynaście centymetrów wysokości i 27 centymetrów szerokości. Zawiera modelowany silnik V6 z ruchomymi tłokami, układ kierowniczy, aktywne zawieszenie i blokadę mechanizmu różnicowego.

Auto jest pierwszym w historii wcieleniem pojazdu F1 w kolekcji Lego Technic. Budowanie go ma odzwierciedlać wspólne wartości McLarena i grupy Lego dotyczące pionierskiego projektowania i najnowocześniejszych technologii, jednocześnie umożliwiając fanom odkrycie ich pasji do tego sportu.

Zabawka nie tylko dla dzieci

Cieszymy się, że możemy zaprezentować wyjątkowy model Lego Technic naszego samochodu F1. Produkt da wiele zabawy i wciąga. Jednocześnie celebruje nasze barwy z sezonu 2021 i daje fanom praktyczną interpretację nowego projektu auta na sezon 2022. Było to możliwe dzięki sprawnej współpracy z zespołem Lego. Zaakceptowali ducha naszego odważnego i śmiałego podejścia do projektowania. Ostateczny produkt wygląda fantastycznie i nie możemy się doczekać, by udostępnić go fanom – mówił dyrektor techniczny McLarena: James Key.

– Partnerstwo między grupą Lego i McLarenem stale się rozwija za każdym razem, gdy się spotykamy przy kolejnym projekcie. Sposób, w jaki jesteśmy w stanie zainspirować naszych fanów technologią i produkowanymi projektami, przesuwa granice możliwości. Zarówno na torze wyścigowym, jak i podczas budowania z klocków Lego. Ten wyjątkowy produkt jest prawdziwym świadectwem wagi zabawy dla naszych fanów – dodał Neils Henrik Horsted, szef działu produksji Lego Technic.

Kiedy będzie można go kupić?

Model ma być dostępny w sklepach od pierwszego marca tego roku. Konstrukcja ma kosztować 799,99 złotych. Auto ma być również dostępne w Polsce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News