Masz BMW E36? Zobacz jak je używać! [WIDEO]

Masz BMW E36? Zobacz jak je używać! [WIDEO]

BME E36 rally

Podaj dalej

BMW wśród polskich fanów motoryzacji uznawane jest za jedną z najlepszych, a co za tym idzie stało się jedną z najpopularniejszych marek w naszym kraju. Wiele z nich zostało również przerobionych na rajdowe wersje. Czy wiecie jak z nich korzystać?

BMW E36 jest jednym z najczęściej oglądanych na odcinkach specjalnych modeli. Mocny silnik w połączeniu z tylnym napędem daje kierowcy ogromne możliwości. Zwłaszcza, gdy nawierzchnia staje się nieco mniej przyczepna niż asfalt.

fot. Tomasz Macherzyński

Co więcej rajdowy rodowód BMW nie bierze się jedynie z ambicji zawodników. Wystarczy wspomnieć o modelu M1, który był pierwszym stworzonym przez BMW Motorsport. Obok wyścigowej wersji pojawiła się również rajdowa. Warto również powiedzieć o modelu E30, który był w stanie wygrać rundę mistrzostw świata. Uczynili to Bernard Beguin i Jean-Jacques Lenne podczas Rajdu Korsyki 1987.

W Polsce w ostatnich latach z modelu E36 korzystał m.in. niezwykle popularny w czasach swoich startów Virnik, czy Arkadiusz Urbanowicz. Temu drugiemu BMW pomogło wywalczyć tytuł mistrza Polski w klasie historycznej.

Dziś rajdowe E36 nie mają szans z konstrukcjami pokroju Rally2 czy Rally3, ale zawsze cieszą oczy kibiców, o czym można się przekonać na poniższym materiale.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News