Marczyk: - Warunki są jak na Barbórce [WIDEO]

Marczyk: - Warunki są jak na Barbórce [WIDEO]

Mikołaj Marczyk Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia Rally2 evo Platinum rajd memorial janusza kuliga i mariana bublewicza

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk mają już za sobą pierwsze odcinki specjalne PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Duet ORLEN Team podzielił się z nami wrażeniami z początku występu przed krajową publicznością oraz tego, co ich czeka w przyszłości.

Dominacja

Tegoroczna rywalizacja rozpoczęła się od mierzącego 3,82 km odcinka Węgrzce Wielkie. Na niej Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem nie dali żadnych szans rywalom. Skoda Fabia Rally2 evo w barwach PLATINUM była o 8,7 sekundy lepsza od Forda Fiesty Sebastiana Steca i Michała Sowy. 10,1 sekundy stracili sklasyfikowani na trzeciej pozycji Michał Tochowicz i Piotr Białowąs, którzy korzystają z Hyundaia i20 R5. Czołową piątkę uzupełnili Waldemar Kluza i Adam Gładysz w Mitsubishi Lancerze oraz Marek Suder i Marcin Kowalik w historycznym Fordzie Sierra Cosworth 4×4. Pierwszy z duetów stracił 13,2 sekundy, a drugi 13,7 sekundy.

Chcieliśmy przyjechać na tą wyjątkową imprezę. Bywałem już tutaj jako kibic. Wraz z naszym partnerem: marką PLATINUM udało nam się zorganizować start i możemy wspominać Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. To święto rajdowe na start sezonu. Warunki bardziej przypominają te z Barbórki, ale na rajdach musimy być gotowi na wszystko – mówił Marczyk.

Gospodarczyk przed ogromnym wyzwaniem

Pilot Mikołaja Marczyka: Szymon Gospodarczyk podzielił się z nami wrażeniami przed startem w pełnym sezonie WRC. Rajd Chorwacji będzie dla niego siódmym występem w mistrzostwach świata.

To ogromne wyzwanie. To wysoka półka i coś zdecydowanie większego od mistrzostw Europy, w których się zadomowiłem. Mocno się do tego przygotowuję, ale pojawia się w związku z tym dodatkowa presja – komentował Gospodarczyk.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News