Marczyk dominator! Nikt nie jest w stanie mu zagrozić! [WIDEO]

Marczyk dominator! Nikt nie jest w stanie mu zagrozić! [WIDEO]

Mikołaj Marczyk Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia Rally2 evo Platinum rajd memorial janusza kuliga i mariana bublewicza

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk nie mieli sobie równych na trasie pierwszych dwóch odcinków specjalnych PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Duet w Skodze Fabii Rally2 evo pewnie uzyskiwał najlepsze czasy na dwukrotnym przejeździe próby Węgrzce Wielkie.

Różnica klas

Mistrzowie Polski na drugim przejeździe próby poprawili się o blisko dwie sekundy i drugich Michała Tochowica i Piotra Białowąsa w Hyundaiu i20 R5 pokonali o 8,6 sekundy. Waldemar Kluza i Adam Gładysz w Mitsubishi Lancerze stracili 10,4 sekundy. W czołowej piątce ponownie pojawił się korzystający z historycznej rajdówki: Marek Suder, którego w Fordzie Sierra Cosworth 4×4 pilotuje Marcin Kowalik. Duet stracił do najszybszych 12,8 sekundy. Czołówkę uzupełnili Przemysław Matulka i Mateusz Martynek w Subaru Imprezie. Do triumfatorów zabrakło im 16,5 sekundy.

Po dwóch próbach przewaga Marczyka i Gospodarczyka nad najgroźniejszymi rywalami wynosi już 18,7 sekundy. Michał Tochowicz i Piotr Białowąs bardziej muszą oglądać się za siebie. 4,9 sekundy wolniejsi są Waldemar Kluza i Adam Gładysz. Kolejne 2,9 sekundy tracą Marek Suder i Marcin Kowalik. Czołowa piątkę uzupełniają Przemysław Matulka i Mateusz Martynek.

Marczyk: – Warunki są jak na Barbórce [WIDEO]

Walka w klasach

W klasie 2 kolejny oesowy triumf odnieśli Wiesław Bąk i Marcin Drewniak. Ich Opel Corsa był lepszy od Renault Megane Maxi, w którym zasiedli Arkadiusz Kula i Oskar Tichanowicz. Oba duety dzieliło 5,5 sekundy. Trzeci czas uzyskał Grzegorz Kluza pilotowany przez Aleksandrę Przybyłek.

Po dwóch próbach Bąk i Drewniak mają 9,4 sekundy zapasu nad Borkowskim i Grzelką w NMW M3 Compact. Wirtualne podium uzupełniają Kluza i Przybyłek. Mają jednak zaledwie 0,2 sekundy zapasu nad Anaszkiewiczem i Kozłowskim w Hondzie CR-Z oraz 0,5 sekundy przewagi nad Stańdo i Gurdziołkiem w Renault Clio Sport.

W klasie 1 oesowy triumf odnieśli Hubert Kowalczyk i Jarosław Hryniuk w Peugeocie 208 R2. 2,7 sekundy wolniejsi byli Jakub Matulka i Kamil Heller w Fordzie Fiesta. Po dwóch próbach załoga Fiesty przewodzi stawce. Nad Mateuszem Gołkiem i Michałem Jurgałą w kolejnej Fieście mają sekundę zapasu. Trzeci Tomasz Pławecki pilotowany przez Pawła Kaima traci 10,6 sekundy.

PLATINUM Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – Wyniki po OS2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News