Loeb zachwyca również poza odcinkami. Salto w wykonaniu 47-latka robi wrażenie! [WIDEO]

Loeb zachwyca również poza odcinkami. Salto w wykonaniu 47-latka robi wrażenie! [WIDEO]

Sebastien Loeb Rajd Monte Carlo salto

Podaj dalej

Sebastien Loeb po zakończeniu rywalizacji w Rajdzie Monte Carlo nie krył zdziwienia i zadowolenia z wywalczonego wyniku. Francuz w debiucie za kierownicą Forda Pumy Rally1 wygrał osiemdziesiątą w swojej karierze rundę mistrzostw świata.

Bezbłędna jazda

Francuz jako jeden z nielicznych zaliczył bezbłędny weekend, co pozwoliło odnieść mu końcowy triumf. Na mecie był o 10,5 sekundy szybszy od Sebastiena Ogiera. Legenda mistrzostw świata wygrała pierwszy rajd od czasu triumfu za kierownicą Citroena C3 WRC w Rajdzie Katalonii 2018. Będąc kierowcą Hyundaia Loeb nie zdołał wygrać żadnej rundy mistrzostw świata.

Biorąc moje ostatnie doświadczenia czułem się pewniej na szutrze niż na asfalcie. Dobre jest to, że nie straciłem prędkości na asfalcie. Gdy mam samochód, który pasuje do mojego stylu jazdy, idzie nam całkiem dobrze. Bardzo się z tego cieszę. Nie wiedziałem, czy mam szanse na wygraną. Nawet o tym nie myślałem – mówił na mecie dla DirtFisha Loeb.

Zawsze zastanawiałem się i nie widziałem dlaczego, gdy wróciłem do Citroena wygrałem w Katalonii. Rok później prowadziłem na szutrowych rajdach, a potem byłem powolny jak diabli na asfalcie. Nigdy nie rozumiałem, jak mogłem tyle stracić w jeden rok. Teraz wygląda na to, że nie straciłem wszystkiego. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – dodał.

Triumfalne salto najstarszego zwycięzcy

O gimnastycznej przeszłości Sebastiena Loeba wie niemal każdy i na mecie Rajdu Monte Carlo Francuz postanowił popisać się swoimi umiejętnościami. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ma już ponad 47 lat. Jak widać król trzyma formę nie tylko za kierownicą.

Sebastien Loeb poza wyśrubowaniem swoich rekordów w liczbie zwycięstw i miejsc na podium może dopisać do swojego CV dwa nowe osiągnięcia. Na Rajdzie Monte Carlo został najstarszym kierowcą, który przewodził stawce oraz, który wygrał rundę mistrzostw świata. Nowe rezultaty wynoszą 47 lat, 10 miesięcy i 28 dni.

Do tej pory rekordem mógł pochwalić się Bjorn Waldegard, który mając 46 lat, pięć miesięcy i cztery dni wygrał Rajd Safari 1990. Co ciekawsze w stawce wszystkich zawodników Loeb jest dopiero szósty. Przed nim znajduje się piątka pilotów, a wśród nich Isabelle Galmiche, która współpracowała z Francuzem w miniony weekend. Mianem najstarszego zawodnika z wygraną rundą mistrzostw świata może się szczycić John Kennard. Nowozelandczyk mając 57 lat, dwa miesiące i 13 dni wygrał Rajd Argentyny 2016, gdy pilotował Haydena Paddona.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News