Kultowa marka wraca do walki! Czy odniesie sukces? [WIDEO]

Kultowa marka wraca do walki! Czy odniesie sukces? [WIDEO]

Mitsubishi Lancer Evo VI Tommi Makinen Edition

Podaj dalej

Mitsubishi, które od lat nie wystawia fabrycznego zespołu w żadnej z motorsportowych dyscyplin zaskoczyło swoim raportem finansowym, który jest niezwykle pozytywny dla fanów rajdów samochodowych.

W wielu liczbach i cyfrach czujne oko dostrzegło na 25 stronie dokumentu zapis: „Odrodzenie marki Ralliart”. Motorsport dla japońskiej marki przed laty był niezwykle ważny. Wystarczy wspomnieć o sukcesach Tomiego Makkinena na trasach rajdowych mistrzostw świata oraz niesamowity model Pajero, który deklasował rywali na Rajdzie Dakar.

Mitsubishi Lancer Evo VI Tommi Makinen Edition

Tajemniczy zapis wyjaśnił także Takao Kato, dyrektor generalny Mitsubishi: – Dla klientów, którzy chcą doświadczyć marki Mitsubishi, wprowadzimy niestandardowe akcesoria do naszej gamy modeli. Powrócimy także do sportów motorowych w wydarzeniach na całym świecie.

Ralliart, sportowy dział Mitsubishi cieszył się największym uznaniem za czasów Andrew Cowana. Tommi Makinnen czterokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata, a Mitsubishi w 1998 roku było najlepszym producentem w stawce. Po czasach Ralliartu stworzono Mitsubishi Motors Motor Sport. Nowa spółka była odpowiedzialna za Lancera WRC05, który okazał się klapą. W 2005 roku japońska marka zrezygnowała ze startów w WRC, a cztery lata później sprzedano motorsportową spółkę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News