Kubica bliski rozbicia auta. Start w 24h Le Mans zagrożony? [WIDEO]

Kubica bliski rozbicia auta. Start w 24h Le Mans zagrożony? [WIDEO]

Robert Kubica 24h Le Mans ORLEN Team WRT

Podaj dalej

Przed startem 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Robert Kubica przeżył chwilę grozy i popełnił błąd podczas 15-minutowej sesji rozgrzewkowej. Czy ORECA w barwach PKN ORLEN pojawi się na starcie?

Przed rozpoczęciem właściwej batalii w najbardziej znanym wyścigu świata, zawodnicy mają do dyspozycji 15-minutową sesję rozgrzewkową. Po dniu przerwy pozwala to poznać warunki panujące na torze na chwilę przed 24-godzinnym bojem.

Zespół WRT postawił dziś na doświadczenie Roberta Kubicy i to Polak miał sprawdzić jak wygląda tor. Nie obyło się jednak bez błędów i kierowca ORLEN Team podniósł ciśnienie wszystkim, gdy na jednym z zakrętów wypadł na trawę i znalazł się tuż przy bandzie ochronnej. Na szczęście przydało się rajdowe doświadczenie i Polak wybronił się z podbramkowej sytuacji.

Kubica zaliczył pięć okrążeń toru i uzyskał szósty czas w stawce. W klasie LMP2 znalazł się na trzeciej pozycji za dwoma samochodami United Autosports. Sesję na swoje konto zapisał Sebastien Buemi prowadzący hybrydową Toyotę z numerem 8. Siódemka w rękach Mike’a Conway’a straciła 0,288 sekundy. Na trzecim miejscu znalazła się Alpine. Za kierownicą pojawił się Nicolas Lapierre.

Polski Inter Europol Competition z Alexem Brundlem za kierownicą został sklasyfikowany na dziesiątej pozycji w klasie LMP2. Brytyjczyk przejechał trzy okrążenia.

24-godzinny wyścig rozpocznie się o 16:00. Można się spodziewać, że to Robert Kubica rozpocznie jazdę w ekipie WRT.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News