Kajetan Kajetanowicz perfekcyjnie zrealizował cel [WIDEO]

Kajetan Kajetanowicz perfekcyjnie zrealizował cel [WIDEO]

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak perfekcyjnie rozpoczęli walkę o tytuł mistrza świata w WRC3 i odnieśli triumf w Rajdzie Chorwacji.

Bezkonkurencyjni w WRC3

Załoga Skody Fabii Rally2 Evo po przejechaniu ponad 300 kilometrów oesowych podzielonych na dwadzieścia odcinków była o ponad minutę lepsza od drugiego duetu. Poza 25 puntami za zwycięstwo w rajdzie dodatkowo biało-czerwona załoga wywalczyła trzy punkty za trzeci czas na Power Stage. Co więcej w klasyfikacji wszystkich aut klasy Rally2 i R5 wywalczyli trzecie miejsce ulegając jedynie fabrycznym zawodnikom Citroena i M-Sportu.

To był fantastyczny weekend i wymarzony początek sezonu! W zasadzie wszystko szło po naszej myśli. Zaprezentowaliśmy bardzo dobre tempo, samochód spisywał się doskonale, a nam udało się uniknąć kosztownych błędów. Jak zawsze bardzo ciężko pracowaliśmy przygotowując się do tego rajdu. Przez kilka ostatnich tygodni chodziłem jak robot i robiłem tylko to, co pozwoliło nam pojechać taki rajd! – mówił po rajdzie Kajetanowicz.

Teraz zbieramy tego owoce. Mam znakomity zespół, LOTOS Rally Team, który kolejny raz potwierdził swoją klasę. Wygrywamy bardzo wymagający rajd, nawiązując równą walkę z załogami fabrycznymi, które miały tutaj przywileje w postaci załóg szpiegowskich. Na niektórych odcinkach wymagało to od nas podejmowania większego ryzyka, które mogło drogo kosztować. Naszym celem było jednak zwycięstwo w Rajdzie Chorwacji i od pierwszego dnia do tego dążyliśmy. Dobrze rozpoczynamy sezon, przy wsparciu naszych kibiców – zarówno tutaj na miejscu, jak i w Polsce. Z uśmiechem i pełni motywacji patrzymy już na kolejne rajdy! – dodał był mistrz Polski i Europy.

Jeden triumf, szybki awans

Zwycięstwo w pierwszym starcie pozwoliło Kajetanowiczowi szybko znaleźć się w czołówce klasyfikacji sezonu. Po trzech rundach Polak z dorobkiem 28 punktów jest czwarty. Taką samą zdobycz ma trzeci Teemu Asunmaa. Liderem po dwóch startach jest Yohan Rossel, który zgromadził 48 punktów, a wiceliderem Nicolas Ciamin, który zebrał 36 punktów. Francuz podobnie jak rodak zaliczył już dwa rajdy.

W klasyfikacji sezonu znajdziemy także Michała Sołowowa, który dzięki dwóm punktom za Arktyczny Rajd Finlandii jest 24.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News